Wpis z mikrobloga

@Zoyav: Smutne i znamienne dla Polski. Przez to, że Rosjanie podzieliło masz naród wprowadzając komunizm ludziom brakuje dystansu. Też straciłem przyjaciół z powodu różnicy w oglądzie świata :( Nie przejmuj się, skoro znajomym brakuje dystansu najwidoczniej nie dorośli do tego żeby spędzać z Tobą czas. A ludzie przyjdą nowi, ciekawsi, bardziej otwarci :)
@Zoyav: no jak popierasz putlera, to nic dziwnego ( ͡º ͜ʖ͡º) wg mnie to jest całkowicie normalne. też nie wyobrażam sobie przyjaźnić się z osobami po przeciwnej stronie. chyba, że Twoja przyjaźń polega na oglądaniu netflixa i piciu wina mówiąc o chłopakach.
ja miałam dobrą koleżankę, ale jak zaczęły się strajki kobiet to się dowiedziałam, że ona jest totalnie po przeciwnej stronie i nasze kontaktu mocno
@Zoyav: zależy jakie to są poglądy, nasze poglądy jednak są częścią naszego charakteru - to chyba normalne, że pewnych światopoglądów nie tolerujemy?

jak za coś w stylu poglądy gospodarcze to jasne, uważam, że to słabe. Ale kwestie typu popieranie autorytaryzmów albo konfederacji to jak najbardziej rozumiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zoyav: no to widzisz - nie zostałybyśmy przyjaciółkami na całe lata. bo jakakolwiek rozmowa na tematy polityczne kończyłaby się długimi debatami. więc ostatecznie omijałybyśmy tematy poważniejsze i rozmawiały o tym co na netflixie. a nawet nie do końca, bo tam jest dużo homoseksualizmu więc i to by był kwas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zoyav: kompas nie jest opisowy, mogę Ci wstawić mój i Ci to zbyt wiele nie powie. Znaczy się, Twoje akurat kojarzę jak się rozpisałaś o liberalnych poglądach psychologów, i że to jest fałszywa 'empatia' lewactwa w kwestiach wspierania lgbt bo ich trzeba leczyć czy coś takiego xd

o ile dobrze pamiętam
kwestiach wspierania lgbt bo ich trzeba leczyć czy coś takiego xd


@10129: nie uważam homoseksualizmu za chorobę, tylko transseksualizm, nie popieram ideologii gender
nie chodzi mi akurat o uważanie transseksualizmu za chorobę, tez dla mnie to choroba, tylko dla mnie to jest tragedia której nie da się 'wyleczyć' i jak ktoś ma się lepiej poczuć po 'zmianie' płci to niech próbuje. Może kiedyś wymyśla skuteczniejsze metody aby im pomóc, aktualnie nie wymyślili.

to napisałaś, dla mnie to by Cię skreśliło jako znajomą. Nie zaakceptowałbym osoby która chce innym zakazywać co mogą robić ze swoim ciałem
@10129:

Nie zaakceptowałbym osoby która chce innym zakazywać co mogą robić ze swoim ciałem


a wiesz, że duża część osób popierających obcinanie khutasa popiera nakazywanie co inni mają robić ze swoim ciałem, a mianowicie przymusowe szczepienia na covida?
bo każde wejście na powazniejsze tematy kończyłyby się kilkugodzinną wymianą zdań.


@underneath: Przecież to jest dobre. Lepsze to niż otoczyć się tylko ludźmi z którzy mają takie same poglądy.
@pemfon: no ta, raz na jakiś czas faktycznie porozmawiać z kimś o zupełnie innych poglądach. ale jakby każde wyjście na piwo miało się tak kończyć, to nie jest to towarzystwo dla mnie. bo weźmy przykład - luźno rozmawiamy o nowym serialu na netflixie. i nagle druga osoba zaczyna hurr durzyć, że homoseksualizm, że korekta płci itd. luźna rozmowa o serialu nagle zmienia się w walkę polityczną. no fajnie, raz na jakiś
@underneath: Gdyby tak reagować, to w każdym zachowaniu czy wytworze kultury można by odnaleźć jakieś nawiązanie polityczne lub światopoglądowe. Dla mnie jednak takie dyskusje są cenne.
@Zoyav: konfederatka?

swoją droga jak to się stało, że nie masz 'pro gun' z takimi poglądami?
aborcji albo laicyzmu brak to nie dziwi, ale zazwyczaj mi się kojarzyła prawica z zamiłowaniem do swobodnego dostępu do broni.

ciekawi mnie co na odpowiadałaś, że tak mocno Ci nacjonalizm wyskoczył, jak ja miałem blisko środka a jestem przeciwny wpuszczaniu ubogacaczy (jest w ogóle takie słowo? xd) kulturowych szturmujących granice
konfederatka?


@10129: nie, jestem zwykłym szarym obywatelem

swoją droga jak to się stało, że nie masz 'pro gun' z takimi poglądami?


właśnie też się zastanawiam, musiałam coś źle kliknąć, ale mi się nie chce robić jeszcze raz xd
laicyzmu brak


@10129: a tu cię zaskoczę, bo nie jestem wierząca, ale np. mi nie przeszkadza że w szkołach jest religia, Chrześcijaństwo jest mocno zakorzenione w europejskiej kulturze i skoro rodzice chcą religii w szkołach, to niech będzie, w sumie o jej obecności/braku powinna decydować dyrekcja, bo w różnych rejonach Polski procent wierzących jest różny