Wpis z mikrobloga

To całe #!$%@? znamienitej większości kacapskich sportowców, że przecież to nie ich wina, sport to nie polityka, a oni chcą by ta "sytuacja" szybko się skończyła, przyprawia mnie o mdłości.

O to chodzi w tych sankcjach - KAŻDY obywatel Rosji ma poczuć na własnej skórze wykluczenie z wolnego świata, przynajmniej do czasu kiedy zmieni się tam władza. Nie ważne czy to ledwo czytający Misza, który żre kartofle za Uralem, wykształcona Anastasia z Petersburga, która pracuje w korporacji i codziennie wraca do domu uberem, czy wreszcie dziecko oligarchy, jak np. Nikita Mazepin.

To ich odpowiedzialność wobec reszty cywilizowanego świata, pragnącego wolności i pokoju - zrobić porządek w swoim domu. Nikt z zewnątrz nie obali Putina, to co mogliśmy zrobić, w większości zrobiliśmy (sankcje, które miejmy nadzieję zniszczą ich gospodarkę w dwa tygodnie max). Teraz to Rosja musi wyjść na ulice. I tak, wiem, to będzie dla Rosjan niebezpieczne. Jednak to żaden argument; Ukraińcy giną, cywile są bestialsko mordowani, a wolność nie jest dana raz na zawsze, złu trzeba się przeciwstawiać. Mam wrażenie, że Ruskim pasuje takie chowanie głowy w piach, to nie ich wina, nic nie mogę zrobić i tak dalej i tak dalej.

Dlatego tak ważne jest CAŁKOWITE odcięcie WSZYSTKICH Rosjan od zachodnich dóbr, wolności i przywilejów. Nie ma płacenia iPhone'm, nie ma zamawiania ciuchów na zalando, nie ma wycieczek do Paryża, nie ma nowego Mercedesa, nie ma dolarów w kantorze, nie ma Netflixa. Trzeba wybudzić ich z letargu, trzeba spowodować, żeby w końcu się #!$%@? i wyszli z taczkami na Plac Czerwony.

A takich Rosjan jak świetny żużlowiec Artem Łaguna bardzo szanuję. Nie owija w bawełnę, pisze o wojnie, a nie używa półsłówek jak Danił Kwiat czy Anastasia Pavlyuchenkova.

#f1 #sport #ukraina #wojna
  • 21
sport to nie polityka


@chianski: To w pierwszych dniach mnie właśnie najbardziej #!$%@?ło, wybiórczość. Jedno państwo morduje drugie? POLITYKA. Zaginęła topowa tenisistka deblowa i zamordystyczne państwo zamknęło jej usta albo zabili ćpuna na drugim końcu świata wywołując zamieszki na cały kraj? A to już nie polityka, skądże. A ile tematów przeszło przez świat bez większego echa jak np. białoruska sportsmenka która zwiała przed Łukaszenką do Polski? I to #!$%@? chodzenie dookoła
@chianski: skoro potrafili zablokować strony rządowe, a te na pewno są mocno chronione, to może i udałoby się program nuklearny zatrzymać, przecież Anonymus nawet radio im przestawił i puszczał hymn Ukrainy, w TV pokazali prawdę, chce wierzyć, że mogą i potrafią popsuć ich program nuklearny, do samych Rosjan nic nie mam (nie mają wpływu na wybory) ale oni po prostu boją się swojej władzy, mam nadzieję, że zdechnie zaraz ze względu
@Dick_Wilden: Jak nie Anonymusi to rząd USA może mieć takie możliwości. Patrz jak Biden, CIA i ich armia ma rozpracowanych ruskich. Wiedzą o niemal wszystkim co planują. A co do tego skur... Putina; bardzo liczę na to, że jak będzie grubo, to generałowie ze szczytu jakoś go zdejmą. Sam jeden nie odpali atomówek.
@Dick_Wilden: @chianski: szczerze to nie wierzę w pozytywne zakończenie tego sporu. Putin jest spalony na arenie międzynarodowej to fakt. Nawet za jakiś czas może przypadkiem popełnić samobójstwo. Ale w rzeczywistości będzie w ukrywał się ruchając dziwki na drogich jachtach. Jednocześnie na tron wspólnie. KGB obsadza jakiegoś pionka, którym Putin będzie sterował z tylniego siedzenia i za 10 lat mamy powtórkę z rozrywki
@chianski: oczywiście, że putler nie ma takiej władzy żeby samemu decydować, to jak USA ma ich rozkminionych tylko pokazuje, że Rosja nie jest tak silną na jaką się kreuje, niestety muszę pożegnać eksperta, bo bardzo rano wstaję, pozdrawiam i życzę miłej nocki(szkoda, że nie dla wszystkich taka będzie).
@chianski: jak można płakać, że się nie może wziąć udziału w jakiś zawodach/rozgrywkach w obliczu takiej tragedii jak wojna. I jeszcze nazywać to niesprawiedliwością. Że nie można piłki pokopać czy na nartach pojeździć. Jak komuś bomby nad głową spadają. To w ogóle honoru trzeba nie mieć. To brzmi jak śmiesznie niska cena za to, że jest się teraz bezpiecznym.

To chyba można tłumaczyć tylko tym, że mają mózgi wyprane przez propagandę.