Wpis z mikrobloga

Co za sku*wysyństwo - w niedzielę dokładnie ta lampka była po 29,90 zł, sprawdzicie na [cache Google](https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:D5KPOPfaWHAJ:https://allegro.pl/oferta/mocna-lampka-kempingowa-solarna-siec-3w1-powerbank-11318286451+&cd=1&hl=pl&ct=clnk≷=pl) (na bazarku parę miesięcy temu kupowałem dokładnie identyczną za 13-15 zł) - miałem zamówić w niedzielę, bo akurat potrzebuję (nie w związku z paniką wojenną), ale ostatecznie nie kupiłem - przed chwilą wchodzę i cena sami widzicie: https://allegro.pl/oferta/mocna-lampka-kempingowa-solarna-siec-3w1-powerbank-11318286451

To samo jest z resztą produktów "okołosurvivalowych" i biwakowych. Wiem, że jest chaos, wiem, że ludzie się zaczynają "uzbrajać", ale trzeba takie rzeczy zapisywać i pamiętać, bo to identyczne zachowanie co ludzie, którzy w czwartek wieczorem ustawiali ceny paliwa na stacjach po 9,99 zł/l albo oferują potrzebującym pomoc za horrendalne kwoty.

#ukraina #wojna #allegro #survival #inflacja
  • 18
@Tino: popyt podaż tak było, jest i będzie, jeśli zainteresowanie na dany produkt jest większe niż jego podaż to cena pójdzie w górę, oczywiście zawsze można po niższej cenie wyprzedać wszystko ale zapewne skończyłyby się to odkupieniem towaru przez konkurencję która i tak by sprzedała w cenie wyższej
@Polanin: chłopie ja liczyć potrafię, bo sprzedaje na allegro
prowizje masz 21%+koszt promowania+prowizja od wysyłki lub dopłaty do wysyłki
oczywiście dopłaty są różne, ale wysyłka standardowa 9 zł do paczkomatu 21% to już masz prawie 2 zł, czyli prowizja wynosi 31% i koszt promowania
a i te 9 zł to najniższa, jak wysyłka za pobraniem będzie 20 zł to masz już prowizje ponad 4 zł, czyli ponad 40% wyjdzie xd
@UFC_Jest_W_Dupie: Nie wiem cz Ty w ogóle liczysz? Kategoria latarki. Podstawowa aukcja (50 szt, sprzedaż 20 szt, do wyczerpania) prowizja wynosi 12%, pakiet promo 27,5%. Różnica to 15,5%. Przy 30 zł to 4,65 zł. Wysyłki są w każdym wypadku takie same i nie wynoszą 9 zł, a 1,99 zł dla kwoty 40-79,99. Płacisz tyle samo niezależnie czy masz wyróżnienie, czy nie.
@Polanin: nie są takie same, bo bez smarta płacisz prowizje od wysyłki, czyli jak masz kuriera za pobraniem 20 zł to płacisz prowizje od 21% to będzie 4,2 zł, a nie 1.99
zresztą czego ty nie rozumiesz? wytłumaczyłem jak ostatniemu baranowi, że chłop jak miał 29 zł to promował aukcje i do niej prawdopodobnie dopłacał, a teraz dał 39 zł, żeby zacząć zarabiać, bo prowizja z promowaniem wynosi 21%, a nie
@UFC_Jest_W_Dupie: Oczywiście, że koszty wysyłki są takie same, bo te aukcje za 29,99 mają takiego samego smarta jak ta za 39,99. I policz sobie ile wynosi różnica w prowizji jeśli masz ją za 29,99 niepromowaną i promowaną. Podpowiadam to nie jest 10 zł. Nawet nie 5 zł.
@Polanin: ale czy ja Ci nie napisałem przed chwilą, że nie wszystkie wysyłki są smart? jakieś 50% jest bez smarta i płacisz wtedy prowizje od wysyłki, a tu pewnie więcej, bo cena poniżej 40 zł
i co z tego, że różnica to nie 5 zł? chłop ma teraz Ci sprzedawać ze stratą, bo różnica bez smarta to nie mniej niż 5 zł? zresztą wytłumacz mi o co Ci chodzi, masz oferty
ponieważ prowizja wynosi ok. 6% (nie chce mi się sprawdzać kategorii) to, żeby przy 30 zł wzrosła o 10 zł podwyżka prowizji musiałaby być o 500% do poziomu 30%


@Polanin: ALE #!$%@? JAK POTŁUCZONY
procent prowizji to tylko część kosztów, do tego dołóż koszty smarta / paczkomatu / kuriera
które są często porównywalne z prowizją i o tego dołóż promowanie czyli opłata za promowanie stała + dodatkowy procent o prowizji (
@sailor_73: Przecież dokładnie to napisałem. Co jest kurde blaszka? Nie rozumiecie zadania na poziomie 6 klasy podstawówki? Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Nie wiem ile jeszcze razy trzeba Wam napisać, że smart jest też w przedmiocie za 30 zł. To opłata jest stała, więc na cholerę to cięgla wyciągać??? A promowanie przy 30 zł kosztuje ok. 5, a nie 10 zł.