Wpis z mikrobloga

Myślę, że na szczególną uwagę w ramach zacieśniania więzi między Polską a Ukrainą jest aktualna sytuacja w #rckikwroclaw

Dziś przez centrum przewinęło się chyba ze 150-200 osób a jest dopiero 10 rano, sporo było na korytarzu słychać języka ukraińskiego. Podobnież było w sobotę, która nie jest specjalnie obleganym dniem to w ostatnią 26.02 było dobrze grubo pod 200 gdzie zwykle przy dobrych wiatrach jest koło 50 dawców.

#krwiodawstwo #wroclaw #ukraina
mroz3 - Myślę, że na szczególną uwagę w ramach zacieśniania więzi między Polską a Ukr...

źródło: comment_1646039429MKAcu5yhNUDKQfowvW4gf9.jpg

Pobierz
  • 9
@mp3-10:
10 lat oddawałem krew regularnie co 2-3 miesiące w arkuszu zaznaczając w chorobach przewlekłych "astma" i lekarz tylko pytał czy biorę leki na co mówiłem że nie, że jest kontrolowana i lekarz pozwalał oddawać.

Lekarz we Wrocławiu zobaczył tę "astmę" i o nic nie pytał tylko dał do podpisania papier o tym że zostałem wykreślony z bazy aktywnych dawców i już więcej krwi nie oddam. Tłumaczenia nie pomogły, odwołania żaden
@mp3-10: też kiedyś miałem za niskie hemo i ban na 2 miechy to mi lekarz tylko powiedział żeby jeść buraczki i czerwoną kapustę :D No nie wiem, trafiłem na surowego lekarza który sprawił że we wrocławskim banku jest rocznie blisko 3 litry 0RH- mniej. Widać mają za dużo.
@HarrisonBergeron: Jestem w podobnej sytuacji. Po angiografii tętnicy podkolanowej lekarka dyżurna wlepiła mi bana. Myślałem że czasowego, ale jakiś czas później po apelach o braku mojej grupy krwi pojechałem do rckik i zonk - dożywotni ban... Nawet z-ca dyrektora rckik zdziwiona że z tego powodu ban, ale jak usłyszałem procedurę odwoławczą - podania, komisja lekarska itp. po prostu olałem temat.