Wpis z mikrobloga

Największym kapitalistą w Polsce był Jan Kulczyk i popierał on wolny rynek, brak regulacji i niskie podatki o czym mówił w wywiadach.


@M_xxx: Rockefellerowie wspierali marksizm.

W Polsce służby umieścili swoich ludzi na pozycjach najbogatszych ludzi, po czym wycofali się z wolnorynkowych rozwiązań, żeby konkurencja nie urosła.

Bill Gates wprost popiera wysokie podatki.
@milymirek: Czyli najpierw musiałem zrobić serię dobitnych przykładów które najpierw ignorowałeś zatykając uszy palcami i wmawiając że nie mam argumentów, po czym po moim wymuszeniu od ciebie czegokolwiek w końcu coś wymodziłeś.
Dlaczego nie zrobiłeś tego od razu? Bo sam nie wiesz czy kapitaliści popierają socjalizm czy kapitalizm, po prostu propaganda burżuazyjna wydała ci się logiczna, a teraz robisz cherry picking (dalej ignorując i nie odnosząc się do moich dobitnych przykładów)
Ale nie mówimy o tym czy popiera wysokie podatki tylko czy popiera socjalizm czy kapitalizm.

To po pierwsze.


@M_xxx: Wysokie podatki to socjalizm.

A czy wycofali się z kapitalizmu?

Czy znowu to nie jest prawdziwy kapitalizm?


@M_xxx: To wtedy jest tak zwany "kapitalizm kompradorski", czyli niezbyt kapitalistyczny kapitalizm. Jak jest wyłączony/stłumiony sztucznie mechanizm konkurencji, to trudno mówić o kapitalizmie.

W jaki sposób? Bo ja to "głupi lewak" i mi musisz
Wysokie podatki to socjalizm.


@milymirek: Od jakiej kwoty więc zaczyna się socjalizm? Ile musi wynosić dochodowy żeby był to twoim zdaniem socjalizm?

To wtedy jest tak zwany "kapitalizm kompradorski", czyli niezbyt kapitalistyczny kapitalizm


@milymirek: Czyli kapitalizm.

: Było w tym sponsorowanie zdaje się obrazu wielkich ludzi, gdzie był Marks. Ale nie mogę znaleźć. Ewentualnie to inny wielki kapitaliści ale raczej któryś z nich.


@milymirek: Czyli ty nawet nie wiesz
Czyli ty nawet nie wiesz czy to był Rockefeler, a te "wspieranie marksizmu" to namalowanie obrazka na którym był Marks?


@M_xxx: Mogę podać, że to było na kanale YT "historia sztuki"(teraz "program wiedzy społecznej"), to było bardziej rozbudowane, nie mogę znaleźć po prostu.

Czyli kapitalizm.


@M_xxx: Dla kapitalizmu niezbędny jest mechanizm normalnej konkurencji. Jak go wyłączysz to nie masz kapitalizmu. Bez tego to jakby ogłosić zawody w bieganiu i poobcinać
Mogę podać, że to było na kanale YT "historia sztuki"(teraz "program wiedzy społecznej")


@milymirek: Tego oszołoma Karonia znanego z występów u idioty i patodziennikarza Marcina Roli?
No ok. Źródło to źródlo. Ty w ogóle czerpiesz wiedzę o świecie z innych źródeł niż te jakie ci podsuwa skrajna prawica?
No nie wiem... może wikipedia czy coś?

to było bardziej rozbudowane, nie mogę znaleźć po prostu.


@milymirek: Nie musisz mi tego znajdować
Bo co ty mi właściwie podałeś? Że Rockefeler (ale właściwie to nie wiesz czy to był on) zafunodował namalowanie obrazu który przedstawiał między innymi Marksa?

I to #!$%@? jest dla ciebie to "wspieranie marksizmu przez miliarderów"?


@M_xxx: Jakby zlecił namalowanie Hitlera jako wspaniałego przywódcy, to miałbyś wątpliwości?
Dziękuję.
To wcześniej mówiłeś że mamy kapitalizm a teraz że nie mamy.

Zdecyduj się w końcu i daj znać.


@M_xxx: Kapitalizm kompradorski, to jak krzesło elektryczne... na pewno wiesz co porównuję. ;P
Czyli jednej osobie raz na rok można wypłacać jeden grosz i już jest socjalizm.

Ciekawe.


@M_xxx: Zabawne, jak odruchowo omijasz etap okradania i "wpłacania" NIE SWOICH pieniędzy, tylko zabranych przymusem. Chcesz bronić socjalizmu, ale nie powiedzieć o podstawowym założeniu socjalizmu.
Jakby zlecił namalowanie Hitlera jako wspaniałego przywódcy, to miałbyś wątpliwości?

Dziękuję.


@milymirek: Ale ty nie powiedziałeś że zlecił namalowanie obrazu w którym przedstawia Marksa jako wspaniałego przywódcę tylko w ogóle namalowanie obrazu na którym jest Marks.

To znaczy co było na tym obrazie takie niewłaściwego? Marks miał koronę czy co?

Zabawne, jak odruchowo omijasz etap okradania i "wpłacania" NIE SWOICH pieniędzy, tylko zabranych przymusem


@milymirek: Przecież ci socjaliści (miliarderzy) chcą
Czy naprawdę uważasz za logiczne że w egoistycznym interesie miliarderów jest żeby podatkować ich mocno celem redystrybucji w kierunku niższych warstw społecznych?


@M_xxx: Wysokie podatki dla biednych i początkujących są barierą zaporową, dla bogatych rzeczą stosunkowo łatwą do ominięcia, a w najgorszym wypadku czymś co nigdy nie zrobi im takiej krzywdy, jak komuś małemu, kto mógłby mu zagrażać.
To jest jak rzucić hasło "SZYBKO, WYRZUĆMY PIENIĄDZE DO PIECA" - biednemu zdążą
Ale ty nie powiedziałeś że zlecił namalowanie obrazu w którym przedstawia Marksa jako wspaniałego przywódcę tylko w ogóle namalowanie obrazu na którym jest Marks.

To znaczy co było na tym obrazie takie niewłaściwego? Marks miał koronę czy co?


@M_xxx: Napisałem "obrazu wielkich ludzi".
Przecież ci socjaliści (miliarderzy) chcą być okradzeni. Sam to mówiłeś że popierają ten "socjalizm"! Wręcz się tego domagają bo to dla nich korzystne!


@M_xxx: Zniechęcanie do pracy poprzez rozdawnictwo, też jest niezłym sposobem na zlikwidowanie konkurencji dla wielkich kapitalistów.
Wysokie podatki dla biednych i początkujących są barierą zaporową


@milymirek: To teraz socjalizmem już są wysokie podatki dla biednych? Na takie odklejeństwo już nie mogę przymknąć oka. Mogłem przymknąć na mówienie że są to wysokie podatki dla burżujów celem redystybucji dla biednych.
Zmieniasz z resztą swoje własne stanowisko co chwila.
I nie pisz dziesięciu komentarzy pod rząd tylko jeden w którym upchniesz swoje wszystkie korwinizmy.

Napisałem "obrazu wielkich ludzi


@milymirek:
Ja bronię tezy że kapitaliści nie popierają socjalizmu, a stwierdzenie że popierają socjalizm jest idiotyczne.


@M_xxx: Drobni kapitaliści, którzy dopiero chcą się dorobić, powinni być przeciw socjalizmowi, a nadal często przez skołowanie kulturowe potrafią popierać socjalizm.
Wielcy kapitaliści z reguły wykorzystują hasła i metody socjalistyczne, żeby zwalczyć konkurencję. Nie chcą stracić pozycji.
Czy teraz wyraziłem się jaśniej?
Wielcy kapitaliści z reguły wykorzystują hasła i metody socjalistyczne, żeby zwalczyć konkurencję


@milymirek: Opodatkowanie ("okradzenie") samych siebie celem redystrybucji? Bo to właśnie napisałeś. Że podatki na redystrybucję to socjalizm.
To i tak błędna definicja socjalizmu, ale jestem w stanie ją przyjąć w tym kontekście, bo przynajmniej jest zbieżne z tym co popierają socjaliści.