Wpis z mikrobloga

@xEldmir: mówię o tym jak to wygląda w zagranicznych socialmediach, podałem przykłady ludzi którzy są przeciwko tej całej pomocy ukrainie

kojarzę sytuację z tym typkiem, jednak zachodnia ultralewica bredzi coś o europocentryzmie i pokazuje że na jakąś #!$%@? somalie albo syrie spadły po dwie rakiety, a nie wygaduje te same bzdury co ten debil
w gruncie rzeczy ma racje, ludzie co #!$%@? z Syrii przezywali podobne dramaty a nie byli goszczeni chlebem i solą, co nie zmienia faktu, że obecna postawa Polaków to czyste złoto.


@alex-fortune: Nie wiemy czy uciekali z Syrii bo nie mieli dokumentów, był też absolutny brak weryfikacji danej osoby. Absurdem tamtej sytuacji, że było mnóstwo emigrantów z krajów w których nie toczyła się wojna.
Mam kolegów z Afryki, Indii, Arabów studentów którzy chcą przejść granice i mają duży problem. Polacy zresztą też, koleżanka zemdlała (zimno, brak wody/jedzenia), inna miała pismo z konsulatów/innych organizacji rządowych i tak nie chcieli ją wpuścić. Ukraińcy faworyzują swoich i nie chcą dopuścić inne narodowości. Mam nadzieję że uda się to nagłośnić, bo to chore że Polacy pomagają obcokrajowcom, mogą przechodzić nawet bez paszportów a nas traktują jak gówno.
@ghost18: Ale o czym ty teraz piszesz? Chodzi o przejście przez granicę od strony Ukrainy i to że Ukraińcy nie chcą puszczać ludzi oprócz swoich. Każdy z obcokrajowców musi mieć paszport
w gruncie rzeczy ma racje, ludzie co #!$%@? z Syrii przezywali podobne dramaty a nie byli goszczeni chlebem i solą, co nie zmienia faktu, że obecna postawa Polaków to czyste złoto.


@alex-fortune: Tylko Ukraińcy jadą do najbliższego bezpiecznego kraju, a nie robią sobie tour de world 6000 km od swojego miejsca zamieszkania. Nikt im nie bronił jechać do Arabii Saudyjskiej / Kataru / Turcji / Jemenu / etc.
Nie chcemy nadmiaru Arabów w Europie i to normalne. Biali Europejczycy to jest mniejszość na świecie, jakieś 7%, z czego połowa to mężczyźni. Chcemy zachować swoją odrębność, a nie wpuszczać i rozdawać pieniądze i Europejki reszcie świata. Chyba logiczne.
@Drizz wiem że zostanę totalnie zminusowany ale powiem wam taką ciekawostkę że granica ukraińska ustanowiła kolejność przeprawy dzieci, kobiety z dziećmi, kobiety, a na końcu obcokrajowcy. Wynika z tego że murzyni (studentki medycyny pochodzące z Afryki) nie są w ogóle wpuszczane, były wyrzucone przy drodze z busa żeby zrobić miejsce innym Ukraincom, a Polacy też nie byli żadnym priorytetem, bo puszczali nas zgodnie z kolejką ZA uchodzcami z Ukrainy i wyrzucano z