Wpis z mikrobloga

@Timolol potwierdzam te słowa, moim zdaniem polska strona jak zwykle dała mega dupy w zabezpieczeniu interesów własnych obywateli, zero pomocy jakiejkolwiek mimo próśb i petycji jeszcze sprzed agresji, a w trakcie już to wiadomo, też każdy mógł liczyć wyłącznie na siebie, nawet na granicy nie potrafili zorganizować przeprawy pasem dyplomatycznym co jest w mojej ocenie haniebne
@Timolol: Trochę ciężko było zrozumieć. Teraz wiem. Ale nadal na granicy trzeba mieć dokumenty. Minimum dowód osobisty jeżeli jesteś Ukraińcem i paszport jako obcokrajowiec i nie obywatel UE. Więc nie rozumiem oburzenia. Takie są przepisy.
@soniq51:
Nie widzę w tym nic dziwnego. W trakcie wojny każdy dba o swoich według hierarchii. Czyli najpierw Ukraińcy, potem Polacy (bo są bardziej swoi niż murzyni i arabowie), a na końcu murzyni i arabowie. Problemem jest jedynie ten pas dyplomatyczny.
@wypok312 masz rację natomiast uważam że Polska jest w takim położeniu że mogła powiedzieć, "albo puszczacie Polaków dyplomatką albo my zamkniemy normalne przejścia dla Ukraińców do momentu aż lista Polaków po tej stronie się będzie zgadzała", nie przyjmuję retoryki że uchodźca ma pierwszeństwo przed uciekającym przed wojną DO ojczyzny, bez względu na to czy takie prawo istnieje czy nie, poza tym skoro Ukraina bierze konkretną kasę od tych murzynek od lat i
@soniq51:

Gdyby Putin zaatakował Polskę i byłbym pogranicznikiem, to też bym wyrzucił murzynki z busów żeby zwolnić miejsce dla Polaków i stosował selekcję.

@wypok312 ja nawet nie potrafię się postawić w takiej roli, bo dylemat moralny jest tu duży, Ukraina na biletach lotniczych nie napisała małym druczkiem że w razie problemu jesteś obywatelem ostatniej kategorii w zależności od koloru skóry, wręcz to jest wina administracji ukraińskiej ze zabronili studentom uciec samolotami
@soniq51:

bo dylemat moralny jest tu duży,


Stosuj potrójne standardy. Rasizm to jest sztuczny koncept który tylko białym obecnie szkodzi, cała reszta świata to zlewa i faworyzuje swoich, kosztem Europejczyków. Najpierw byś ratował swoją rodzinę, a potem innych. Tu nie ma dylematów moralnych, tylko klasyfikacja.
@ghost18: "Przeczytaj sobie kiedy ma się status uchodźcy a kiedy nie. Podpowiem tylko, że przylatując do Białorusi z kraju ogarniętego wojną, w Polsce już nie masz statusu uchodźcy."
I ja pytam nieironiczne. Nie znalazłem przepisów o tym mówiących, a same przepisy są bardzo dziwnie spisane i właściwie można je interpretować tak, że uchodźca z tajwanu może prosić o azyl w stanach - bo tak.
Więc skoro masz na to dowody to
@wypok312

@soniq51:

Odwróć sytuację - dlaczego czarni studenci nie chcą walczyć za Ukrainę? Bo są rasistami.

Wymaganie od studentów zagranicznych walki na wojnie bo jak nie to jesteś uprzedzony do tego państwa to dla mnie jednak wielkie nadużycie. To ciekawa dyskusja ale na tyle obszerna że ciężko dalej dyskutować odpisując krótkimi komentarzami na forum, w każdym razie dzięki za danie do myślenia.