Wpis z mikrobloga

JAK MOŻNA POMÓC UKRAIŃCOM PRZYJEŻDŻAJĄCYM DO WARSZAWY - PORADNIK DLA MIRKÓW

Jeśli znacie kogoś kto zna ukraiński, albo sami znacie, to zgłaszajcie się na stronie https://ochotnicy.waw.pl/oferta/2003 na wolontariat do tłumaczenia z ukraińskiego na polski. Każda para ust mile widziana, bo jest co robić, jest co tłumaczyć. Język rosyjski też może być, ale niestety Ukraińcy czasami troszkę się oburzają jak mówi się do nich po rusku.

Przyda się tez osoba która dobrze ogarnia #kolej #pociagi i może pomagać wyszukiwać połączenia kolejowe dla Ukraińców, którzy jada dalej w Polskę.

Z potrzebnych rzeczy to na pewno podstawowa chemia taka jak:
- pasta do zębów
- szampony
- mydła
- mokre chusteczki
- proszek do prania
- dezodorant
i inne takie podstawowe rzeczy.

Z jedzenia to na pewno rzeczy które mają długą datę do spożycia i wytrzymają w temperaturze dworcowej ;), nie potrzebują lodówki. Można też oczywiście przynosić gotowe kanapki, które będą mogli zjeść na dworcu, lub w czasie dalszej podróży. Przynosić też można jakieś słodkości dla dzieciaków, żeby trochę osłodzić im ten przymusowy wyjazd (słodycze najlepiej do punktu ZTM na hali głównej dworca, przy maku)

Przyjmują też leki które można kupić bez recepty, także lekowo też można wspomóc.

Z tego co mi wiadomo to ubrań jest mnogo i więcej nie potrzeba, jak na razie.

To wszystko można przynosić na dworzec autobusowy w kompleksie dworca zachodniego. Głowna hala, obok Rossmana.

Mireczki, wierzę w Was. Na pewno dacię radę się zorganizować i w jakikolwiek sposób pomóc Ukraińcom. Ja dzisiaj zrobiłem ponad 20 tysięcy kroków, 15 km i 34 piętra góra dół ( ͡° ͜ʖ ͡°) może jakieś #mirkokoksy zamiast zrobić trening siłowni to zrobią tutaj.

Pytania na priwi, albo tu. Jutro rano zapewne będę odpowiadał, bo padam na pysk.

prosiłbym @a__s o jakiś boost tego wpisu, żeby jak najwięcej osób go zobaczyło i jak najwięcej osób pomogło.

#ukraina #wojna #warszawa
Pobierz Brajanuszhejterowy - JAK MOŻNA POMÓC UKRAIŃCOM PRZYJEŻDŻAJĄCYM DO WARSZAWY - PORADNIK...
źródło: comment_1645908562LRUKiLHXTmc5JX0O0ZftBY.jpg
  • 18