Wpis z mikrobloga

Na tym polega zbiórka. Nasza pomoc indywidualnie jest niewielka, ale w kupie siła. Dorzucam swoje zakupy.

Co to za tabelka? Patrzcie, ile sztuk możecie kupić naprawdę niskim kosztem. Na zakupy dostałem łącznie 32 zł rabatu z aplikacji marketu. Nie potrzeba za dużo jedzenia, magazyny są pełne. Potrzebne są środki higieny osobistej, coś dla dzieci i kobiet, to one głównie opuszczają Ukrainę. Możecie kupować podpaski, wkładki, mydło, pieluchy, pudry, papier toaletowy, mogą to być tanie produkty. W momencie potrzeby liczy się dezynfekcja, przemycie ran, zmycie brudu i krwi, naprawdę podstawy.

Myślicie, że nie możecie pomóc, bo jesteście za daleko od konfliktu? Nic bardziej mylnego.
Mieszkam w Legnicy, zachód kraju, moje auto to coupe. No nie pomogę transportem. Ale w prawie każdym mieście w Polsce są organizowane zbiórki. Jutro zawiozę zakupy do wyznaczonego przez miasto punktu (Straż Miejska na Al. Rzeczypospolitej).

Dodatkowo zaoferowałem na lokalnym facebooku rzeczy z mojego mieszkania, które niebawem (dzięki, Glapa) pójdzie pod remont: lodówka, kuchenka gazowa, tapczan, wersalka, meblościanka, pralka, szafa, ławy, krzesła, ale to już grubsza akcja z wynoszeniem.

Będzie to dystrybuowane:

1) bezpośrednio na Ukrainę;
2) do uchodźców mających miejsce zamieszkania;
3) do obozów dla uchodźców.

Pomoc finansowa:

Chyba największa zbiórka w Polskim internecie zorganizowana przez siepomaga. Ponad 12 milionów złotych!

Polska Akcja Humanitarna - SOS Ukraina - o godzinie 9:00 było poniżej 3 milionów złotych. W momencie pisania jest już 4.5 miliona złotych i ciągle rośnie.

PCK - na pomoc Ukrainie. Można wpłacać pieniądze tytułem "UKRAINA", jest też 60 oddziałów prowadzących zbiórki rzeczy. PCK działa rozlegle w terenie i współpracuje z oddziałami ukraińskimi.

Nakłońcie znajomych, rodzinę. Dzielcie się dobrem.

#rosja #ukraina #wojna #pomoc #ngo #siepomaga #pck #pah
red7000 - Na tym polega zbiórka. Nasza pomoc indywidualnie jest niewielka, ale w kupi...

źródło: comment_16459050513TanU7ZrQjPpoXOkStxDVz.jpg

Pobierz
  • 3