Wpis z mikrobloga

że sankcje na Rosję podniosą mocno ceny żywności co może na Zachodzie doprowadzić do zmian rządów


@offway: bzdura, mówił o cenach gazu wpływających na ceny nawozów a poprzez to na ceny żywności. Nie wymyślił tego, tylko był na odprawie w PGNIG. Nie chodzi o sankcję, kłamczuszku.
@selflessness: żadnej takiej narracji nie buduję, nie bredź. Wiem że nie mówił wprost że na prorosyjskie dlatego dodałem że to moja opinia, bo tak to zrozumiałem (a dokładnie zmiana na rządy które niekoniecznie będą chciały kontynuować ostry kurs wobec Kremla)
@era347: na filmiku opanowany czlowiek, ktory nie boi sie powiedziec "nie wiem". A ty wrzucasz wpis jegos goscia, ktory rzuca inwektywami i tekstami "wycieruchy za donejty". Troche juz zyje na tym swiecie i widze, kto ma glowe na karku, a komu sie wydaje ze cos wie.

To co podkresla za kazdym razem Bartosiak - musimy przede wszystkim liczyc na siebie! Musimy budowac wlasny potencjal, wlasne wojsko, wlasne technologie, wlasny przemysl -
@emjot86: Bartosiak postuluje zmniejszenie liczebności naszych sił zbrojnych i zrobienie z nich w esencji armii ekspedycyjnej albo jakiejś partyzantki. Mylił się, potrzebujemy dużej armi, z silnym lotnictwem i opl, pancerną pięścią, artylerią.
@era347: nie, Bartosiak postuluje maksymalne doposazenie wojska w nowoczesne rodzaje broni, w tym te ktore wymieniasz - kosztem liczebnosci. Na wspolczesnym polu walki masy nie maja znaczenia, dziesiatki tysiecy ludzi z kalaszami mozna mielic artyleria. Jakosc > ilosc, to postuluje Bartosiak.
@era347: nie jestesmy Ukraina, nie jestesmy otoczeni rosja z 3 stron. Polska potrzebuje armii na polska sytuacje i na polskie polozenie geograficzne. Mirek, to sa podstawy.
@mieszkamtu: Wczoraj oglądałam Bartosiaka w konferencji z trzema innymi ekspertami z jego S&F, a dziś ten wywiad z Sekielskim. Trudno czuć pozytywne emocje po jego wywiadach.

Zastanawia mnie jedno i może ktoś z was nakieruje mnie na wywiad, w którym mówi kiedy na Polskę najadą, żeby sprawdzić te Stany. Dziękuję za udział w dyskusji tym, ktorzy chcą napisać, że nie najadą - obyście mieli rację - ja po prostu chcę wiedzieć