Wpis z mikrobloga

Poszukuję do dyskusji ogarniętego #mechanika najlepiej takiego, który ogarnia temat sond lambda, jakaś wiedza o #lpg wskazana. Mam problem w swoim aucie i opadają mi ręce.

Błąd dotyczy P0153, po wymianie sondy nie zniknął. Innych błędów brak.
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DonGrzechu: @michauek0: @Godlike_Atheist: Pomyślałem, że rozwiązanie mojego problemu może Was zaciekawić. Otóż odpiąłem wtyczki od ECU i wyczyściłem zmywaczem do paznokci styki w ECU i wtyczki. Problem narazie od 50 mil się nie pojawił nawet w pending, więc wygląda, że nareszcie #sukces !

Dzięki za pomoc i

Szczęśliwego Nowego Roku!
  • Odpowiedz
Co do samej sondy - sprawdziłbym styki czy nie są zaśniedziałe, sprawdził masę itp.


@martinez98: tak też Ci napisałem wtedy :-) Tylko bardziej spodziewałem się problemu na drugim końcu. ECU masz w podszybiu? Jeżeli tak to sprawdź czy nie ma wilgoci i jeżeli masz to uszczelnij chociażby silikonem, bo zacznie Ci później wszystko świrować.
  • Odpowiedz
@Godlike_Atheist: No i sprawdziłem, potem wyszperałem w necie manual serwisowy, szukałem mas i jes sprawdzałem. Potem dopadłem ECU. Znajduje się u mnie w tunelu środkowym przy podłodze blisko grodzi razem z kompem do skrzyni. Sucho jest, fura 10 lat kończy, no ale widać elektronika nadal koreańska. Ważne, że end of story jest na + :D
  • Odpowiedz