Wpis z mikrobloga

To jest niesamowite, jak Anglicy #!$%@? sankcjami w Rosje. Kazdego dnia cos nowego, dzis np. do banów samolotów lini rosyjskich dodali BAN NA PRZESTRZEN POWIETRZNA DLA PRYWATNYCH ROSYJSKICH SAMOLOTOW.

Żeby Wam coś wytłumaczyć, chodź ekspertem nie jestem. Dla mnie, jedynym sposobem rozwiązania tego konfliktu to uderzenie w biznes rosyjski i ich oligarchow. To oni maja sile zeby przekonac Putina do zmiany. Przypominam ze w dniu rozpoczeca putin "tlumaczyl sie" przed biznesem ze swojej decyzji.

Jak to zrobic? No wlasnie tak jak np. UK. Przesledzcie sobie jakie nalozyli sankcje i co mowia wprost. UK nie jest w EU wiec moze sobie decydowac co chce i kiedy chce - EU niestety musi miec inny tryb... a szkoda.

Gdyby EU poszla sladem UK to naprawdę jest duza szansa ze cos sie w Putinie ruszy. Jezeli Ruscy nie beda mieli wstepu i do EU/UK/USA i kompletny ban i wykluczenie ze spoleczenstwa to Putin tego nie wytrzyma.

#ukraina #wojna #rosja
  • 20
@mango2018: Widziałeś materiał jak wiele w Państwie jest finansowane przez oligarchow? Ze maja zielone swiatlo krasc, i robic biznes, ale oplacac % procent rosji/putinowi? Bez tej kasy i bez ich biznesow Putin to odczuje szybciutko. Niezadowolenie spoleczenstwa rowniez.
Widziałeś materiał jak wiele w Państwie jest finansowane przez oligarchow?


@RafDan: Widziałem, wiem też, że ci wszyscy oligarchowie są oligarchami jedynie dlatego, że Putin tak chciał. I wiem, że jednego oligarchę, można zastąpić innym.
Większość nich dorobiła się na biznesach powiązanych z władzą i tylko dzięki przychylnej ręce putina, jak ta przychylność się skończy, to skończą się ich biznesy.

Chodorkowski też był potężnym oligarchą i co?
Doskonale zdają sobie z tego
@mango2018: Oczywiscie. Ale on bez nich tez nic nie zrobi, a znalezienie nowych, podporzadkowanie im biznesow i cala reszta to dlugi proces. Oni nie chca putina zbic z tronu, tylko mu uswiadomic ze musi sie wycofac dla dobra kraju
, a znalezienie nowych, podporzadkowanie im biznesow i cala reszta to dlugi proces


@RafDan: Nie. To chwila moment. W Polsce w spółkach skarbu państwa co władza, to zmieniany jest prezes Orlenu, Pko, Kghm itp...
Dlaczego w rosji niby miałby to być jakiś problem?
@mango2018: Bo Ty zle czytasz moj zamiar - to ze on wymieni ludzi na innych to mozliwe ale Ci ludzie musza miec kwalifikacje do prowadzenia biznesow i swoje majatki - jezeli sankcje beda dotkliwe, to nic mu nie da wymiana zalogi jak dzialanie firmy bedzie sparalizowane
UK nie jest w EU wiec moze sobie decydowac co chce i kiedy chce - EU niestety musi miec inny tryb... a szkoda.


@RafDan: nie prawda. W kwestii obronności i aspektach militarnych każde państwo UE decyduje samo. UE nie ma w tym zakresie żadnych kompetencji, podobnie jak w przypadku sankcji (więc UE może koordynować sankcje, ale sama w sobie ich nakładać nie może). Jest to podstawa podstaw jeśli chodzi o znajomość
@RafDan: Dlatego też sankcje zapowiedziane przez von der Leyen nie są takie jakie ona sobie wymarzyła, ani nie są głosem UE, a polegają na decyzji państw członkowskich. Niestety, ale UE sama w sobie nie ma możliwości kreowania tego typu polityki. Dlatego też masa osób się śmieje, że UE może jedynie wyrażać zaniepokojenie sytuacją i potępiać działania bez faktycznej decyzji, ale niestety jest to prawda, bo nie ma takich kompetencji.

Ty, no US jest chyba dalej, a ich sankcje są śmieszne w porównaniu z UK.


@RafDan: Chyba żartujesz. Żadne sankcje na świecie nie są potężniejsze od nawet wydaje się lekkich sankcji USA. Sankcje USA nie oznaczają ograniczenia w wymianie Rosja - USA ale Rosja - Cały świat. Każda transakcja dolarowa na świecie oraz każda firma mająca swoje interesy w USA (czyli praktycznie każda znacząca) musi ich przestrzegać. Dlaczego Chiny ograniczają wymianę
@rzuf22: Sankcje są na szczeblu UE a nie na poziomie państw. Polityka obronna państw to jedno a ograniczenia przepływu towarów, kapitału i technologii to drugie. Pojedynczy kraj to może sobie przestrzeń powietrzną dla Rosjan zamknąć ale jakiekolwiek poważne sankcje muszą być ustalone na poziomie całej UE co niestety spowalnia wszystko bo musi się dogadać kilkanaście rządów.
Sankcje są na szczeblu UE a nie na poziomie państw.


@Herubin: Tyle, że to jedna z niewielu rzeczy, które muszą zostać zatwierdzone przez jednomyślność (jedna z 3 o ile mnie pamięć nie myli). Dlatego tak na prawdę to decyzja państw członkowskich, bo każdy tu ma możliwość swoistego liberum veto.


Czyli chcesz mi powiedzieć że Państwa EU zamiast walić sankcje, to nie robią nic?


@RafDan: Państwa mogą sobie wprowadzać sankcje pojedynczo