Wpis z mikrobloga

Coś mi w tej wojnie nie pasuje, wielka ruska armia która zgrupowała przy granicy ogrom sprzętu i ludzi, chcąca w domyśle zająć cała Ukrainę albo przynajmniej do Dniepru póki co zupełnie sobie nie radzi. Wiem że jest dopiero pierwszy dzień ale jednak nie zdobyli praktycznie niczego. Postępu na froncie brak. Osiągnęli cel zbombardowania lotnisk i to tyle, gdzie oczywistym jest i tak że ukraińskie lotnictwo nie ma szans z ruskim. Putin wywołując wojnę musi ją szybko wygrać (protesty w Rosji, sankcje, spadek morale) więc spodziewałem się że pierwszego dnia nastąpi pełna ofensywa z kolumnami czołgów i innego sprzetu, szczególnie szybki rajd na kijów. Póki co (oczywiście wiele informacji nie dociera) to ta wojna wygląda jak jakieś potyczki w Syrii. Ze zdjęć i nagrań obraz ruskiego żołnierza wygląda beznadziejnie, różne sorty, mundury. Teraz pytanie czy to są przedbiegi do prawdziwej konkretnej ofensywy czy może wielka rosja to mit w który uwierzył sam Putin a obraz ruskiego wojska jest gorszy niż wszyscy myśleli.

#wojna #ukraina
  • 16
@MikiGRU: Oni na spontanie nie wlecieli na Ukrainę i wszystko dokładnie zaplanowali. Podejrzewam, że mają rozwiązanie, na każdą możliwą sytuację. Ukraina ledwo co daje rade a Rosja wysłała małą część swojego wojska.
@MikiGRU: no czyli rozumiem że wojny i w pełnej skali inwazje wojska na teren o powierzchni 600 tys. km2 trzeba wchodzic w mniej niż 1 dzień bo eksperci z wypoku nie widzą "postępów" w działaniach. Człowieku, w pełni przygotowana armia whermachtu stosując ich "blitzkrieg" nie mogła opanować przez ponad miesiąc całego terytorium polski. Mając do dyspozycji pomoc czerwonych po 17 wrześni.
@MakoTako tyle że oni nie poczynili praktycznie żadnego postępu, nie porównuj Wehrmachtu który był zmotoryzowany zaledwie w 40% i to o ile starszy sprzęt. Nikt nie mówi że w jeden dzień mają zdobyć cały kraj bo to sam wymyśliłeś ekspercie :) ale w 3 dni mieli być pod Warszawą wedle ruskiej propagandy wielkiej armii a tu się okazuje że ciężko im przejść przez granicę Ukraińską, im dłużej to potrwa tym gorzej dla
@MikiGRU: Nie zawsze idzie wszystko wg. planu. Przykład jest prosty- Blitzkreig. Miały być góra 2 tygodnie wyszło 7. Może źle sobie przekalkulowali. Chociaż mam nadzieję, że po prostu Ukraińskie wojaki okazały się totalnymi koksami i postawili taki opór, że ruski zbledły
@MikiGRU: Nie widać postępów? Przecież południe Ukrainy jest już doszczętnie r$#@%$&e. Dniepr sforsowany. Stamtąd krótka droga do odcięcia wschodu od reszty Ukrainy. Podchody do oblężenia Kijowa też się zaczynają.
@Tak_jest1 też mam taką nadzieję, na pewno można stwierdzić że morale ukraińskiego wojska jest ma wysokim poziomie (ja domniemam że dzięki temu że po tych wszystkich latach życia pod butem Rosji, walkach z prorosyjska policja na majdanie, walka z separatystami w doniecku, ukraiński żołnierz wreszcie ma szansę strzelać fizycznie do swoich ruskich oprawców i to w miarę na równych zasadach) za to morale ruskich moze zostać poddane próbie (ruski żołnierz nie walczy
@MikiGRU: widze dobry z ciebie ananas... mieszasz propagande z suchymi faktami, dodatkowo sam w swojej retoryce z hasłami "nie zdobyli jeszcze niczego" (no tak bo zajęcie południa ukrainy za dniepr, zajecie pełnych okregów ługańskiego i charkowskiego, zbombardowanie infrastruktury lotniczej, wojskowej i transmisyjnej to nic) sam sobie zaprzeczasz pisząc takie bzdury. Patrząc na ich działania to jest dalej przygotowanie i sprawdzenie reakcji wojsk Ukrainy i ich mobilizacji. Tak jak @filozof900 napisał pewniakiem
@MakoTako ja się tylko zastanawiam, jak widzisz nie postawiłem konkretnej tezy

Jak na to jak mieli wejść w Ukrainę to zajęcie 2 okręgów to trochę mało. Z tego co piszesz to sklaniasz się ku opcji że nie zostały wykorzystane całe siły a inwazja dopiero nastąpi, ja też przewidziałem taką opcję jak jeszcze raz przeczytasz post to tam jest zawarte