Wpis z mikrobloga

Najgorsze w tym wszystkim jest to że to było tylko przygotowanie do inwazji, wysłał poborowych,najemników aby sprawdzić teren, zrobić zwiad pozycji obronnych, przygotowanie do głównego uderzenia, jak patrze po zdjęciach zakładników/trupach to większość to praktycznie dzieci z wąsem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Po drodze zostawiali znaki do orientacji wieczorem, czyli pod ochroną nocy zajmą pozycje główne siły uderzeniowe.

#wojna #ukraina #rosja
Noiceno - Najgorsze w tym wszystkim jest to że to było tylko przygotowanie do inwazji...

źródło: comment_1645726468c046SJenCYidoS9nQibWZc.jpg

Pobierz
  • 8
@Noiceno: z logicznego punktu widzenia nie uważałabym to za w pełni prawdę. Możliwe, że wykorzystał mniej wyszkolone albo ważne wojska jednak ogromnym czynnikiem jest tutaj aspekt psychologiczny. Jeśli Ukraińcy zobaczą, że potrafią wygrywać poszczególne potyczki zachęci to ludzi do zaciągania. Także bardzo odważna byłaby decyzja o wysłaniu słabego zwiadu na początek. Swoją drogą nie wiem czy by ryzykowali statki powietrzne gdyby nie mieli odpowiedniego zabezpieczenia
Jeśli to prawda to masakra ale żeby świeżakow wystawiał na początku


@Onaaa20: Ciekawostka historyczna, w rzymskich legionach walczyli głównie nowicjusze jako że musieli się ,,wprawić'' a gdyby chcieli złamać szyk czy uciec to wsparliby ich weterani. Taki przeszkolony żołnierz po X latach służby jest niestety więcej wart niż młodzik. Możliwe że to ten sam klucz, choć trzeba brać poprawkę że to nie starożytność.
@Baarteek: Czy ja wiem czy taki słaby, to narazie była tylko rozgrzewka i atak to głównie atak z powietrza aby zniszczyć cele strategiczne, te młodziki to miały pewnie za cel wejść i odciągnąć główne siły ukraińskie. A od wieczora szykują już poważny atak z użyciem spadochroniarzy którzy już są na miejscu i zajmują pozycje w okolicach Kijowa.
@andrzej-roman: unieszkodliwienie OPL i lotnisk to najważniejszy krok w każdej wojnie w czasach obecnych. Myślę, że jednak nie spodziewał się takich starć. I trochę zlekceważył temat dlatego nie wysłał tak mocnych sił na początek. Nie ma całkowicie sensu to, żeby wysyłać główne siły kilka godzin później już po atakach powietrznych.