Wpis z mikrobloga

Żarty się skończyły, w sąsiednim kraju trwa wojna, a na całym świecie trwa wojna informacyjna. W takiej wojnie każdy internauta jest żołnierzem, a na właścicieli serwisów internetowych spoczywają szczególne obowiązki.
Apeluję o banowanie ruskich onuc i trolli, którzy biorą udział w tej wojnie i zatruwają umysły zaglądających na wykop. Zwłaszcza dzieciaki wchodzące tutaj for fun łatwo manipulować i okłamywać.
Koniec z tolerowaniem rosyjskiego przekazu w internecie. Bez znaczenia, czy to jest wysyłane prosto z farmy trolli z Petersburga i tłumaczone translatorem, czy pisane przez rodowitego Polaka, który naoglądał się za dużo Russia Today i Sputnika. Bez znaczenia czy to ordynarna propaganda, że naród ukraiński nie istnieje i został sztucznie wykreowany, czy to niewinny obrazek gąbki z 45 milionami bakterii.
Nie ma wolności, tolerancji i demokracji dla wrogów wolności, tolerancji i demokracji. Jest to paradoks tolerancji https://en.wikipedia.org/wiki/Paradox_of_tolerance
Proszę o plusy, żeby apel został zauważony i potraktowany poważnie.

@Moderacja @wykop @a__s @m__b
Wystawiliście sobie na belce "Jesteśmy z Wami". Przejdźcie od słów do czynów. Rozumiem, że trollownia daje wam ruch, z którego potem są rogale, ale warto być przyzwoitym w takich czasach. A ruchu i bez nich wam teraz nie zabraknie.

#ukraina #rosja #wojna #ruskimir #moderacjacontent #wykop #oswiadczenie
  • 20
Banujemy już od dłuższego czasu, praktycznie od początku konfliktu, ale nie do wszystkich wpisów/kont jesteśmy w stanie dotrzeć. Liczba treści na tagu bardzo szybko rośnie. Pomocne będą z pewnością Wasze zgłoszenia - informujcie nas o takich sytuacjach, a my postaramy się działać.


@a__s: Trzymam za słowo, ale do jakiej kategorii naruszeń zaliczać takie treści, żeby to nie zostało odrzucone z automatu?
@wilku88: to jest internet. Oczekiwanie, że ludzie zachowają powagę jest niepoważne( ͡° ͜ʖ ͡°). Patos i powaga nie pomoże w żaden sposób, a tylko wzmoży nerwicę i strach, co będzie na korzyść zainteresowanych grup interesów. Problem jest jak jest się dzieckiem bez krytycznej myśli, ale nie da się ochronić przed wojną informacyjną, bo ta nadejdzie z wydawałoby się wiarygodnych źródeł. "Poważne" źródła wrzucają fejkowe zdjęcia i nagrania
@Theo_Y: Masz duzo racji, ale nie widzę powodu by pozwalać na funkcjonowanie na portalu osobom, które np. piszą, że Ukraina to sztuczne państwo i spamują Wołyniem. Jeśli ktoś wali przekazem Kremla, to jest jego trollem i nie potrzebujemy go tutaj
Banujemy już od dłuższego czasu, praktycznie od początku konfliktu, ale nie do wszystkich wpisów/kont jesteśmy w stanie dotrzeć. Liczba treści na tagu bardzo szybko rośnie. Pomocne będą z pewnością Wasze zgłoszenia - informujcie nas o takich sytuacjach, a my postaramy się działać.


@a__s: Aniu, zobacz jak to wygląda w praktyce. Tego człowieka znam od dłuższego czasu, udziela się w tematach wschodnich, serwuje teksty rodem z Russia Today, a nawet nie można
Pobierz wilku88 - > Banujemy już od dłuższego czasu, praktycznie od początku konfliktu, ale n...
źródło: comment_1645699374AG62rjPQpfPJIU8STLICHb.jpg
@a__s: Wiem i dziękuję, ale czy mam z każdym takim przypadkiem odwoływać się do Ciebie? Ile takich zgłoszeń na onuce zostało odrzucone przez moderatorów? Nie każdy Mirek ma ścieżkę odwoławczą, bo wdał się z Tobą w konwersację. :) Może jakiś oficjalny wpis na mikroblogu zachęcający wykopków do zgłaszania takich przypadków? Mój apel się nie przebił jeśli chodzi o plusy, więc i Twoją odpowiedź mało kto czytał. No i koniecznie uczulenie moderacji,
Pobierz wilku88 - @a__s: Wiem i dziękuję, ale czy mam z każdym takim przypadkiem odwoływać si...
źródło: comment_1645717993wMBxhHyQqc5EB88X5qh5NP.jpg