Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 54
Śpieszcie się kupować bo zabraknie XD.
Na OLX mamy 2 letni max. Opór 36k przebity z przytupem. Wielkość wystrzału sugeruje jakąś panikę. Co się dzieje? Spokojnie nieruchomości tylko drożeją XD. Moim zdaniem sprzedający powinni jeszcze trochę poczekać to będą mogli sprzedać za rok -20% drożej XD.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
pastibox - Śpieszcie się kupować bo zabraknie XD.
Na OLX mamy 2 letni max. Opór 36k p...

źródło: comment_1645595595UDYfmPtLbGBNwI7yOHzGLa.jpg

Pobierz
  • 29
Nie trzeba być wybitnym, by zrozumieć w którym miejscu na rynku jesteśmy. Tak naprawdę wszystko sprowadza się do demografii. Zblizamy sie do peaku liczby gospodarstw domowych w Polsce - przyjmowało sie ze bedzie to w latach 2024-2026, ale covid troche przyspieszył zwalnianie mieszkań i zmniejszenie sie liczby gospodarstw domowych w Polsce. Dodajmy wojnę za granicą i szczerze, co raz więcej znajomych zastanawia się nad emigracją z Polski. NŁ, szalejąca drożyzna tylko to
Ale wiesz ze niektóre nieruchomości są wystawione jednocześnie przez właściciela i 10 biur? Oraz czy wśród tego jest tez rynek pierwotny? Bo to tez maja agenci i mogą wrzucać :) wiec jedna inwestycja może mieć dosłownie 100-500-1000 ogłoszeń ¯\(ツ)/¯

@KromkaMistrz: Ale wiesz że o ile może to powodować lokalne lub czasowe zaburzenia to uśredniając nie ma to znaczenia dla trendu bo zjawiska o których piszesz występują zawsze I teraz pytanie czy
@SzitpostForReal: @running: panowie tylko ja już widzę jedna tendencje - właściciele juz nie maja 100 telefonów dziennie od zainteresowanych klientów. Nie sprzedają juz mieszkań w tydzień. Coraz bardziej im się pali dupa. Wiedza tez ze z czasem będzie coraz trudniej sprzedać mieszkanie - a to tez sprawia ze chętnie będą dawać agencja mieszkania. Będzie większy odsetek mieszkań w agencjach, a mniejszy prywatnie. Bo to teraz - w czasach zbliżającego się
a to tez sprawia ze chętnie będą dawać agencja mieszkania. Będzie większy odsetek mieszkań w agencjach, a mniejszy prywatnie (...) Ale to o czym mówicie tez oczywiście jest prawda - zawsze tak było. Tylko teraz będzie tego więcej. Już jest więcej.


@KromkaMistrz: OK, to jest bardzo konkretny czynnik mogący mieć wpływ na ogólną liczbę ogłoszeń. I oczywiście na podstawie danych zagregowanych nie ma szans na oszacowanie jak duży ten wpływ jest,
@KromkaMistrz: @running: agenci to takie hieny, że latają na umowach na wyłączność, znajoma jak dostanie mieszkanie to wszystkie banery bezpośrednie do właściciela zrywa xD

Także nadal nie powinno mieć to większego wpływu na liczbę ogłoszeń, ba jeśli właściciel jest przyparty do muru to nawet do spadku liczby ogłoszeń
@KromkaMistrz jest dużo offert, na grupach jak było pusto tak teraz same ogłoszenia a i z cen troszkę zeszli, wiadomo zależy gdzie itp. ale rozglądałem się od paru lat za drugim mieszkaniem/domem i teraz chyba będzie okazja coś kupić
@KromkaMistrz: "właściciele juz nie maja 100 telefonów dziennie od zainteresowanych klientów. Nie sprzedają juz mieszkań w tydzień" - no nie wiem, z żoną szukamy od kilku miesięcy domu w Poznaniu. sytuacja dosłownie sprzed pół godziny - ogłoszenie wskoczyło na otodom w niedzielę o 21, wczoraj o 17 dom już sprzedany. i to nie jest jednostkowa sytuacja, kilka tygodni temu byliśmy już zdecydowani na zakup, ale spóźniliśmy się (dosłownie) o 5 minut
@pastibox: Nie chcę wam psuć zabawy, ale na szybko kreśląc linię trendu wychodzi oszałamiający wzrost rzędu 5% rok do roku. Wystarczy, że za 2 miesiące liczba ogłoszeń wróci do tej z listopada 2021 i trend będzie nawet spadkowy xD.

To, że sobie w jakimś jednym miesiącu strzeliło to nie oznacza zupełnie nic. W lipcu 2021 też było historyczne maksimum i co? Minęły dwa miesiące i było historyczne minimum xD.
D.....o - @pastibox: Nie chcę wam psuć zabawy, ale na szybko kreśląc linię trendu wyc...

źródło: comment_1645616311peX9rsZMPo68jODDpFNUcT.jpg

Pobierz