Wpis z mikrobloga

budżetowej szosy: btwina triban 500


@Elessar: ten Marin i triban 500 to taka sama klasa budżetowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Claris za 4k, ehh... Jak Ci nie zależy na flarze to ja bym wybrał RC520 na 105, dokupił opony gravelowe i za 500zł więcej masz turbo lepszy sprzęt. A kierownice zawszę możesz z czasem wymienić.
@uytx: Szukam czegoś w geometrii pomiędzy klasyczną szosą a endurance dlatego Four Corner to raczej nie rama dla mnie. Chcę mieć możliwość zmiany opony na bardziej szosową lub bardziej gravelową w zależności od wyjazdu. Tego Tribana, o którym wspomniałeś w ogóle nie brałem pod uwagę, a może to być w sumie ciekawa alternatywa.
@Elessar: Polecam, ja od sierpnia zeszłego roku ujeżdżam bardziej budżetowego RC500 na Sorze. Ma swoje bolączki jak to tani rower, ale kupiłbym jeszcze raz. 520 to już w ogóle dobry sprzęt i dużo mirków na tagu na nim jeździ zarówno w wersji szosowej jak i na grubszych oponach. W zależności od bieżnika wchodzą do niego nawet 40, jednak większość używa 35-38.
@Elessar: Gravel tylko z nazwy. Tam nie wejdzie wiecej opony niż 35c. Kolega miał i szybko opchnął. Mowił, że to bardziej szosa z możliwością przejechania krótkiego odcinka po szutrze bo trzepak straszny no i mało kapora wchodzi przez co nie jest zbyt wygodny.