Wpis z mikrobloga

@adrian-mateusz:

Hiszpański jest dosyć łatwy.

Znając język polski rosyjski nie powinien stanowić problemu, jeżeli przebrniesz przez naukę cyrylicy.

Niemiecki nie jest bardzo trudny, na plus dużo materiałów, ale z tych trzech dla Polaka chyba najtrudniejszy.
  • Odpowiedz
@s---k: Goowno prawda za przeproszeniem. Super hasełko motywacyjne ale nic poza tym. Są języki które mają podstawy dużo łatwiejsze, dużo mniej skomplikowane od innych. Przykładowo łatwiej będzie nauczyć podstaw języka angielskiego aniżeli chińskiego w którym pierwsze co to musiałbyś nauczyć się alfabetu. Więc totalna bzdura. Oczywiście, że da się z odpowiednim zaparciem nauczyć każdego, ale nie w każdym będzie to na tyle łatwe i sprawne.
  • Odpowiedz
@adrian-mateusz: najłatwiejszy będzie ten, do którego masz odpowiednią motywację. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uczyłem się wcześniej hiszpańskiego, od tak, żeby znać jeszcze jeden język obcy i oglądać seriale bez napisów, ewentualnie pojechać na wakacje i tam rozmawiać z tubylcami.

Hiszpański porzuciłem na bliżej nieokreślony czas, bo niemiecki przyda mi się w pracy 10x bardziej niż hiszpański i nauka idzie bardziej gładko. ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz
@SidTheKid: Akurat wykonawców muzycznych z Niemiec słucham dosyć dużo, więc nie jest to dla mnie jakoś mega rażące :D
No właśnie chce nauczyć się jakiegoś dodatkowego języka, który mocno pomoże mi w ewentualnym późniejszym znalezieniu pracy.
  • Odpowiedz
@adrian-mateusz: to zależy czym się zajmujesz lub chcesz się zająć pewnie. Czy większe szanse, że będziesz współpracował z firmami / działał na rynku DACH, czy raczej Hiszpania + Ameryka Płd. + mniejszości w Stanach?
  • Odpowiedz
@s---k: Super błyskotliwy punch, aczkolwiek jeden szczegół. Nie jestem małym chińczykiem, wychowującym się w kulturze chińskiej, mającym i słyszącym na około tylko ten język. Jestem zaś dorosłym typem który mieszka w Polsce, ma już swoje ograniczenia i uwarunkowania. Serio próbujesz bronić tezy, że każdy język dla dorosłego Polaka będzie tak samo łatwy do nauczenia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@s---k: O czym ty mówisz człowieku :D? Nie jestem do niczego negatywnie nastawiony tylko szukam języka który będzie mi najłatwiej opanować na ten moment, który ma najłatwiejsze podstawy i zasady. A Ty próbujesz mi wmówić, jak jakiś motywator internetowy, że "wszystko jest w twojej głowie, chęci, wytrwałość, konsekwencja" XD No nie jest tak kolego i myślę, że potwierdzi Ci to większość osób, że jednak nie każdy język ma taki sam
  • Odpowiedz
@adrian-mateusz: Niemiecki ma względnie prostą gramatykę, wszystko w tym języku wydaje mi się uporządkowane i logiczne.
Mimo, że znam angielski na ~b2+, a niemiecki na a2, to już wiem, że angielski porzucam całkowicie na czas nauki niemieckiego - mimo, że w rozmowie z Niemcami całkiem nieźle mi wychodzi mieszanie niemieckiego z angielskim ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡
  • Odpowiedz
Niemiecki nie jest bardzo trudny, na plus dużo materiałów, ale z tych trzech dla Polaka chyba najtrudniejszy.


@cutecatboy: zdecydowanie się nie zgodzę. Chociaż muszę do niego wrócić, to niemiecki jest znacznie prostszy od angielskiego. Zasady są bardzo poukładane i logiczne, a wymowa jest łatwa, gdyż jest bliższa polskiemu. Po nauce poprawnej wymowy niemiecki robi się ładnym językiem. Same zasady wymowy są prostsze i nie ma tu wielu wyjątków czy dziwactw.
  • Odpowiedz