Wpis z mikrobloga

zapas paliwa na kilka lat


@leburaque: sadzisz, że przeżyjesz te kilka lat jak prądu zabraknie na dużym obszarze?
Po 3 dniach już będziesz mieć problem.

PS. W bloku bez problemu odpalę agregat jak zajdzie taka potrzeba, z firmy sobie go przytaszczę jak będę musiał.
@leburaque rzucasz temat, a nie umiesz dyskutowac, gdzie zaczyna sie granica mr superior. A wskaz gdzie jest granica bycia takim "hipisem". Na niecheci uzywania ekranu dotykowego wzgledem analogowego? Facebooka zamiast instagrama? Naszej klasy zamiast facebooka? Czy moze dopiero odkurzacza zamiast rumby. Bo serio napisales hakis ogolnikowy dyrdymal i #!$%@? wie o czym piszesz tak w gruncie rzeczy
I na stówę go zabierzesz akurat Ty, a nie Twój szef, silniejszy kolega, koleś z paralizatorem, Twój sąsiad. I na pewno akurat Ty zdążysz go sobie podłączyć i ogarnąć paliwo. XD


@leburaque: tak, ja bo:
to ja jestem szefem
bo to ja jestem ten silniejszy
bo to ja umiem go podłączyć jak chcę
bo mam zapas paliwa na około 48h bo nie chce mi się za każdym razem jak coś robię
@bizonsky: Ja nie widzę sensu w dyskusji jak ktoś #!$%@? jak potłuczony, albo odpisuje jakąś tyradą z dupy na mema; jest z tysiąc rzeczy które wolę zrobić niż uczestniczyć w tej "dyskusji". Także - "wygrałeś", czy co tam się w Twojej głowie wydarzyło. Z tą kawusią, to nie żartowałem.
@leburaque: kiedys był program z analiza co by sie stało. Po 7 dniach czylibyśmy jak ludzie pierwotni ponieważ całkowicie załamałyby sie łańcuchy dostaw żywności a cała żywność wymagająca chlodni byłaby juz popsuta. Ludzie nie mieliby pieniedzy i rozpoczelaby sie wojna o zasoby. Generalnie taki madmax ale wiekszośc małolatów nie potrafi sobie tego zobrazować.
@elf_pszeniczny:
Wszystkie światła na włącznikach ściennych zigbee, czujniki ruchu, sterowanie klimą i termostatem, elektryczne karnisze, kamery
Najlepsze, że nie pociągnąłem ani metra dodatkowego kabla, przełączniki normalnie wchodzą w puszki i zasilanie 230, czujniki na baterie wytrzymują 2 lata.
A jednym przyciskiem mogę "zamknąć cały dom", zasłonić okna i włączyć kamery + oczywiście milion innych opcji i automatyzacji.