Wpis z mikrobloga

Elo Mordeczki!

Z powodu wichur 2 raz w przeciągu 2 tygodni nie było prądu przez więcej niż 24h.

Potrzebuję #agregat do #elektronika domowa, w pierwszej kolejności do pieca co gazowego Saunier Duval IsoTwin Condens. Kocioł potrzebuje circa 150W. Drugorzędną sprawą jest podłączenie do agregatu reszty sprzętów: TV, lodówki.

Coś tam poczytałem ale wciąż mam wątpliwości, czy AVR wystarczy.

Sąsiad ma podobny piec, miał ten agregat i ponoć działał. Oczywiście sprzedał pół roku temu i nie mam teraz jak sprawdzić a wcześniej nie zdążyłem.

Proszę doradźcie coś.

Pozdrawiam cieplutko i trzymajcie się żeby Was nie zwiało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tagi dla zasięgu #budownictwo #budowadomu #kiciochpyta #cokupic
  • 11
@inko-gnito: piec to priorytet, fajnie by było móc podładować telefon albo włączyć TV...

A jeśli UPS to jakieś konkretne propozycje? Bo z tego co czytałem, to UPS + akumulatory to tylko parę godzin prądu, natomiast 2 tygodnie temu miałem 4 dni blackout, więc nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie, ale jestem otwarty na wszelkie sugestie :)
@wypokowy_expert: @inko-gnito: A może taki?

cyt.: Generator wytwarza prąd elektryczny z czystą, wygładzoną sinusoidą, co sprawia, że jest optymalnym i ne zastąpionym rozwiązaniem dla zapewnienia stabilnej pracy wymagającym urządzeniom, takim jak : sterowniki pieców CO, pieców gazowych, sterowników solarnych,centrali sterujących domów inteligentnych.
@3RRR: najlepiej było by zapytać co o tym sądzi producent kotła. Gdzieś na elektrodzie pisali, że wystarczy wstawić rezystor 1MOhm (chyba że już jednostki pomyliłem) pomiędzy PE a zacisk który ma robić za N, raczej bym tego nie zrobił w agregacie inwerterowym, prędzej już na AVR.
Można by zapytać w jakimś większym sklepie internetowym z agregatami, może już temat przerabiali.

Taka ciekawostka, w US chyba wszystkie agregaty 2x110V punkt neutralny mają