Wpis z mikrobloga

  • 82
Ok, nataliści w obecnych dniach macie niebywałą okazję zaobserwować jak mało na tym świecie od was zależy i jak mało możecie zapewnić swojemu dziecku.

Pan Putin może sobie wstać jutro rano i stwierdzić że jednak wkurzają go te polaczki i wydać rozkaz że wojska zatrzymują się na Odrze albo zrzuci nam kilka atomówek.

Jeden człowiek swoją decyzją może zamienić życie wasze, waszych dzieci i waszych rodzin w piekło.

No i jak to się ma do waszych możliwości zapewnienia dziecku szczescia i dobrego życia?

Oczywiście w głównym nurcie nawet nikt się nie zajaknie o tym aby nie robić dzieci bo przecież przy widmie ewentualnej wojny trzeba mięsa armatniego.

#antynatalizm #wojna #ukraina #rosja #filozofia
  • 150
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom:

Ehh
Kolejny oświecony antynatal. Jeśli żyjesz po nic to nie dziwię się że masz poglądy jakie masz.

@galek:

Chyba zgodzimy się, że skazywanie innych na cierpienie nie jest dobre


Nie. Czy nie powinniśmy skazywać ludzi bo będą cierpieli? Czy powinniśmy wypuścić wszystkich z więzień bo cierpią?
Unikanie cierpienia za wszelką cenę to szczyt słabości.
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@Waffenfarbe No a po co ty żyjesz ? Pytanie serio

Więzimy ludzi aby nie krzywdzili innych. Natomiast wielu ludzi wieziono i dalej się więzi za przekonania i ich powinno się wypuścić.

Czemu porównujesz sytuację nienarodzonego dziecka do więźnia? Sama ta analogią skłania ku antynatalizmowi
  • Odpowiedz
@galek: Żyję po to by mieć dobre życie i z niego korzystać. Niestety z powodów socjoekonicznych jest to bardzo utrudnione. Antynatalizm to zwyczajne ignorowanie wszystkich problemów socjoekonomicznych. Jeśli nie popierasz masowej sterylizacji lub wojny nuklearnej to polecam porzucić antynatalistyczne bajki. Zawsze będą rodziły się nowe dzieci. Musisz zaakceptować ten fakt. I jak myślisz kto będzie żałował, że się urodził przystojny miliarder czy brzydki chłop pracujący za minimalną z wieloma problemami zdrowotnymi?
  • Odpowiedz
via Android
  • 13
@Waffenfarbe dzizas chłopie pisz proszę logicznie bo wychodzi z tego jedno wielkie mambo dżambo.

Żyjesz po to aby mieć dobre życie ale nie możesz mieć dobrego życia bo warunki Ci nie pozwalają. Czyli żyjesz irracjonalną nadzieja ze będzie dobrze bo to daje Ci siłę do życia.

Sztuka dla sztuki.

Nie muszę niczego akceptować, co to za argumenty. Tak samo mógłbym wyrządzić Ci krzywdę i powiedzieć- musisz to zaakceptować, takie jest życie.

Patrz
  • Odpowiedz
@galek:

Czyli żyjesz irracjonalną nadzieja ze będzie dobrze bo to daje Ci siłę do życia.


Rozwój technologii i reformy społeczne mógłby znacząco poprawić warunki życia w ciągu następnych 10-20 lat. Na przeszkodzie stoi jedynie zła alokacja zasobów. I nawet teraz mam małe przyjemności z życia.

Tak samo mógłbym wyrządzić Ci krzywdę i powiedzieć- musisz to zaakceptować, takie jest życie.


Niestety tak działa życie. Słabi są na łasce silnych. Zawsze tak było.
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@Waffenfarbe wszystko co piszesz to argumenty na korzyść antynatalizmu

Rozwój technologii i reformy społeczne mógłby znacząco poprawić warunki życia w ciągu następnych 10-20 lat. Na przeszkodzie stoi jedynie zła alokacja zasobów. I nawet teraz mam małe przyjemności z życia.

Stary rozwój technologii powoduje córa wieksza przepaść pomiędzy bogatymi a biednymi. Ludzie zamiast pracowac coraz krócej są zmuszeni pracowac coraz dłużej.

Niestety tak działa życie. Słabi są na łasce silnych. Zawsze tak było.
  • Odpowiedz
@Waffenfarbe
@ciemnienie

Rozwój technologii i reformy społeczne mógłby znacząco poprawić warunki życia w ciągu następnych 10-20 lat.

jak nie masz pojęcia o geopolityce to nie stosuj jej jako jakiegokolwiek argumentu.


Nie dość, że mógłby (niestety to mrzonka) to w rzeczywistość tak się nie dzieje. Ludzie wolą i tak prowadzić "geopolityczne" przepychanki niż się rozwijać. A cały ten "rozwój" jest przypadkowym skutkiem ubocznym i nadal nie prowadzi do żadnego celu.
  • Odpowiedz
  • 0
Pan Putin może sobie wstać jutro rano i stwierdzić że jednak wkurzają go te polaczki i wydać rozkaz że wojska zatrzymują się na Odrze albo zrzuci nam kilka atomówek.

No i jak to się ma do waszych możliwości zapewnienia dziecku szczescia i dobrego życia?


@galek nijak, jak do tej pory zapewniam mojemu dziecku szczęście i dobre życie, a w razie czego mogę bez problemu wyjechać. Pan Putin nie ma nic do gadania
  • Odpowiedz
@galek: po pierwsze: konwencjonalana wojna na szeroką skalę nikomu się nie opłaca. Każdy, a szczególnie Rosja potrzebuje rynku zbytu. Niszczenie gospodarki krajow europejskich, w tym Polski byłoby strzelaniem sobie w kolano. Nie mówiąc już o tym, że Rosja nie jest w stanie toczyć takiej wojny z NATO czy UE. Szeroko zakrojone działania zbrojne, jak w czasie II wś to już lamus historii. Nie mówiąc już o myśleniu, że Putin chce i
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Bleck o Jezusiczku ja Was kocham natale za ten wasz bezpodstawny optymizm.

Pan Putnin zaatakuje bronią nuklearna z zaskoczenia BO MOŻE ale to nie ma na Ciebie wpływu bo wsiądziesz do rakiety kosmicznej i za 3 godziny będziesz spokojnie żyć na jednej z egzoplanet xD
  • Odpowiedz
@galek:

Stary rozwój technologii powoduje córa wieksza przepaść pomiędzy bogatymi a biednymi


Ale nie wynika to z rozwoju technologii. Tylko ustawodawstwa, polityki monetarnej i fiskalnej.

Ludzie zamiast pracowac coraz krócej są zmuszeni pracowac coraz dłużej.


Eee, nie? Od lat czas pracy jest regularnie skrócany. Jeszcze w czasach PRL ludzie pracowali w soboty. Teraz postulowany jest nawet 4-dniowy tydzień pracy.

Odnośnie miliardera to te pieniądze zapewnią mu zdrowie i szczęście ? Patrz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Bleck tak wojna jest bardzo mało prawdopodobna. Ludzie od tysięcy lat się zabijają na wojnach.

Ale przecież to nas nie dotyczy xD
  • Odpowiedz
@Bleck

do tej pory zapewniam mojemu dziecku szczęście i dobre życie


To się wkrótce zmieni.

w razie czego mogę bez problemu wyjechać.


Nawet jeśli rzeczywiście to prawda w Twoim wypadku (chociaż nie jesteś w stanie tego, zresztą niczego) zagwarantować. To kilkadziesiąt milionów nie wyjedzie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@ciemnienie No tak wojny nie będzie bo @ciemnienie na wykop.pl tak napisapa xD

Ludzie dokładnie to samo mysleli przed 2 wojna światowa, że hitlerowi się to nie opłaca

Nie wszystko podyktowane jest logika, Pan Putin dowie się ze ma raka i stwierdzi - co mi zależy wysadzę świat.

Ale Ty mi napiszesz ze napewno tak nie będzie bo Ty to wiesz :)
  • Odpowiedz