Wpis z mikrobloga

W Polsce aktualnie wichury, ale to tylko ułamek tego, co będzie się działo na Islandii od nocy z poniedziałku na wtorek (21/22.02) aż do końca następnego tygodnia. Jeżeli prognozy się sprawdzą, najbardziej będzie wiać na północnym wschodzie wyspy, ale też wzdłuż większej części linii brzegowej (w samym Reykjaviku będzie trochę lepiej). Porywy wiatru osiągną ponad 100 km/h, ale w niektórych miejscach (np. wyspa Grimsey) może zbliżyć się do 140 km/h.

#pogoda #islandia
Pobierz WR9100 - W Polsce aktualnie wichury, ale to tylko ułamek tego, co będzie się działo n...
źródło: comment_16452448909b46lLI4tcoqSmazr8onZE.jpg
  • 11
@tygrysoffshorowy: wiem że tam wieje przez większość czasu i pogoda zmienia się co chwilę (byłem tam zresztą), ale w tym wypadku widać tam bardzo silny niż, który ma kształtować pogodę przez kilka dni prawie non stop. Wokół sztorm zbliżający się do 12 w skali Beauforta, może to też namieszać w ruchu lotniczym. Chyba, że zmienią jeszcze prognozy.
@WR9100: Nie wiem po co robisz sensację, że za 3 dni na Islandii będą porywy 100km/h, skoro teraz w zachodniopomorskim jest ponad 90, a za kilka godzin będzie ponad setka w centralnej Polsce...
1000 lat temu wiało, 100 lat temu wiało, 30 lat temu wiało i nikt nie robił sensacji, bo nie było internetu i miliony ludzi nie srało się na bieżąco takimi tandetnymi sensacjami, tylko uważali wiatr za coś zupełnie
Pobierz zryta-beretka - @WR9100: Nie wiem po co robisz sensację, że za 3 dni na Islandii będą...
źródło: comment_16452464217QkITbiJASqJBlQC9FF3x1.jpg
@WR9100:

Stary, to dalej nie są wyjątkowe warunki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja wiem, że brzmi zajebiście, 12 w skali Beauforta i tak dalej, ale jak pracujesz na Morzu Północnym, to te 60 węzłów zawieje raz na jakiś miesiąc czy dwa w sezonie zimowym. Pamiętam i takie porywy, że się skala na wiatromierzu kończyła ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡
@zryta-beretka: spokojnie, to tylko wpis noname'a na Mirko a nie ostrzeżenie dla galaktyki, why so serious?
@tygrysoffshorowy: ułamek w kontekście czasu trwania, ekspozycji na warunki (a patrząc po tym jakie są u nas skutki tych wichur, np. na kolei, mam wrażenie że połowa kraju po tygodniu by przestała funkcjonować)