Wpis z mikrobloga

Mirki, pomoże mi ktoś dobrać UPS-a do awaryjnego podtrzymania pracy kotła na pellet? Mam na oku produkty Volt Polska, tylko nie wiem jaką moc potrzebuje i jaki akumulator do tego.
Zasilane będą 3 pompy o mocy maks 60W każda, jedna pompa 7W, zawór 10W (zgaduje że tyle), zapalarka 150W (pracuje przez 6 minut, załącza się około 10 razy na dobę), sterownik 10W (nie wiem ile pobiera prądu więc strzelam), wentylator 80W (zgaduje bo nie wiem), podajnik 100W (też zgaduje bo nie wiem), palnik 25W (producent podaje taką średnią moc).
Zależy mi żeby zestaw wytrzymał 24 godziny bez prądu. Dłuższych przerw jeszcze u siebie nie spotkałem, za to bardzo często zdarza się "miganie światłem". Wiem, że do takiego zestawu lepiej sprawdzi się akumulator żelowy tzw. głębokiego rozładowania.
#elektryka #elektronika #gruparatowaniapoziomu #hydraulika #majsterkowanie #prad
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@inko-gnito: podajnik na bank bierze więcej, zerknij na tabliczki znamionowe lub sprawdź miernikiem.
Dzisiejszy alert RCB Cie zachęcił?( )
@Issac: myślę, że podajnik bierze maks 100-120W. Na rozruch może potrzebować więcej, ale to jest chwilowy pobór. Zniechęciło mnie to, że przy byle wietrze migają mi prądem i szkoda mi mojego nowego kotła.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@inko-gnito: tylko sterownik może dostać w dupe, reszcie nic nie będzie.
Brałbym jakiś UPS ~600W ciągłego i 100Ah żelowy lub jak jesteś przy forsie LiFEPO4.
Volt polska są ciężkie i tranformatorowe i radzą sobie ze strzałami prądowymi od silników.