Wpis z mikrobloga

Z #cyberpunk2077 na konsolach #ps4 i #xboxone to mam bekę jak cholera i uważam, że #cdprojektred zrobił najgorszą życiową decyzję wypuszczając tą grę na starą generację. Powinni olać i skupić się w pełni na next genach.

Ogólnie jak można się spodziewać, że #cyberpunk2077 będzie dobrze chodzić na konsolach starej generacji?

Wszyscy wychwalają #wiedzmin3, ale nie wiem czy ktoś dobrze pamięta premierę w 2015 i to jak działał przez pierwsze 1-2 miesiące na ps4 fat. To była chała i to na 2 letniej konsoli! Jak Biały Sad był jako tako, to po przejściu do Velen i bieganiu w deszczu to było w okolicach 20-25 fps. A jeszcze jak się puściło Igni w tym czasie to dropy do 10 fps.

#cdprojektred nigdy nie był dobrą firmą pod względem optymalizacji gier. Dali radę skupiając się na jednej generacji. Myślę, że identyczna sytuacja jak z cyberpunk2077 byłaby gdyby wiedźmin 3 musiałby wyjść na ps3 i xbox360.

O zapomniałem dodać jak mistrze optymalizacji naprawili problemy na xbox one.
Skalowanie rozdzielczości z 1080p do 900p ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 12
  • Odpowiedz
@ztakisam: Z tego co tam czytałem to właśnie z konsol starej generacji najwięcej zarobili hajsu. Nie jest dobrą firmą jeśli chodzi o optymalizację bo tworzą swój własny silnik zamiast skorzystać z gotowych sprawdzonych silników.
  • Odpowiedz
@ztakisam: no ale jak mieli olac stara generacje w 2020, miesiac po premierze nowego ps5 czy xboxa? jeszcze z problemami z dostepnoscia tych konsol..
z finansowego punktu widzenia nie moglo byc inaczej, a to jest najwazniejsze dla big corpo, nie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Street_Gainz: nah, najwięcej zarobili na PC, tam było najwięcej preorderow.

@ztakisam: no dobra, były dropy do 20 w Velen. Ale co z tego skoro to zoptymalizowano? Jakby stan z premiery W3 utrzymywał się przez rok, to też by było gadanie, że trzeba to olać, lol.
  • Odpowiedz
@Theos: Tak, ale z cyberpunk 2077 to trwa długo i będzie trwać. Z jednej strony wkurzeni posiadacze starej generacji, z drugiej wkurzeni gracze nowej generacji. Wyszedł patch 1.5 i nagle stare konsole odmawiają kompletnie chęci współpracy, heh.
  • Odpowiedz
@ztakisam: przeciez wiesiek 3 na stare geny to pomarańczowe gówno. Też nie rozumiem na #!$%@? w to poszli - znaczy wiem, to były miliardy dochodu, bo next gen niedojechał. Gdyby sony i xkloc się nie zesrało z dostawami to by pewnie nie wychodzili na old gena.
  • Odpowiedz