Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Właśnie ukończyłem Final fantasy 7 remake i szczerze mogę powiedzieć, że jest to pierwszy udany ff od 20 lat. W gry należące do serii Final fantasy godziny zagrywałem się w dzieciństwie jeszcze na pierwszym playstation. Moja ulubioną częścią było Final Fantasy 9, później ff8, a na końcu ffx na ps2.

Pomimo, że wiele osób uważa siódmą część za najlepszą, to w oryginalne Final fantasy 7 nie miałem nigdy przyjemnosci zagrać, ponieważ zawsze odrzucała mnie archaiczna oprawa graficzna. Gra posiadała paskudne modele postaci w porównaniu do ff8 czy ff9.

W związku z powyższym entuzjastycznie czekałem na remake, jednocześnie będąc pełnym obaw, ponieważ square enix od dawna nie stworzyło Finala, który byłby godny uwagi.

Na szczęście moje obawy były bezsasadne, ponieważ grając w ff7 remake czułem podobną fascynacje, gdy grałem w klasyczne odsłony na psx. Twórcy nie poszli na łatwiznę jedynie przystowujac klasyczną odsłonę do współczesnych realiów, lecz znacząco rozbudowali swoje dzieło, co wymagało, żeby oryginalna historia została podzielona na kilka części. Obecna część zawiera może jakieś 4 godziny oryginalnego Final fantasy 7.
Tak, 4 godziny zostały rozszerzone do 36!!
Od razu dodam, że nie można tego uznać za odcinanie kuponów, gdyż z 4 godzin materiału źródłowego twórcom udało się skonstruować w pełni wartościową i samodzielną produkcję.

Plusy
+ Fantastyczna oprawa graficzna
+ Emocjonalna i angażująca historia
+ Wyraziste postacie.
+ System walki, który idealnie łączy walkę w czasie rzeczywistym z systemem turowym
+ Ogromny szacunek do materiału źródłowego
+ Laurka dla fanów serii Final fantasy
+ Przerywniki filmowe na silniku gry
+ Ścieżka dźwiękowa
+ Materie
+ Mini gry

Minusy
- Strasznie trywialne i nieangażujące zadania poboczne, których równie dobrze mogłoby nie być.
- Gra czasami nie szanuję naszego czasu i znacząco wydłuża rozgrywkę zmuszając nas do wykonywania żmudnych czynności. (Na szczęście takich sytuacji nie jest zbyt wiele)
- Na ps4 zdarzają się obiekty na których nie wczytaly się tekstury, np. drzwi do kwatery głównego bohatera. (Na ps5 ten problem został rozwiązany)
- Zbyt chaotyczny rozwój postaci za pomocą ulepszania broni. (pozwala nam to na tworzenie kilka buildów postaci lecz jest to niepraktyczne ponieważ zdobywając poziomy musimy nieustanie ulepszać kilka broni jednocześnie )
- Zdobywanie summonów na arenach wirtualnej rzeczywistości ( przeszkadzało mi, że summony w żaden sposób nie są powiązane z fabułą)

Ocena: 8/10
Czas ukończenia 36h
Platforma: 80% gry na ps4, końcówka na ps5
#ps5 #ps4 #gry #konsole #finalfantasy #ff7
Uszanowankoo - Właśnie ukończyłem Final fantasy 7 remake i szczerze mogę powiedzieć, ...

źródło: comment_16450878489iOLn0vwAgF05QiyxwyZBE.jpg

Pobierz
  • 12
@Uszanowankoo: Bardzo pozytywna recenzja, jak na kogoś kto nie grał w oryginalny FF7. 25 lat temu ten rozwój postaci oparty o łączenie materii w broni, to było novum i dla wielu mocno wzbogacało rozgrywkę. Sam miałem w szkole wariatów, którzy cofali save'y o 10h, bo przegapili jedyny moment w grze, w którym można było zdobyć jakąś materię albo miecz z łączonymi slotami :P Po tylu latach powrót do takiego systemu to
@Uszanowankoo: w oryginalnym Crisis Core (a zatem także w większej części remake’a), Zac umarł na tej pustyni, więc musiała być to alternatywna rzeczywistość po tym jak Sephiroth namieszał z tymi duchami
co? Ff7 remake to 1/3 oryginalnego ff, o czym ty mówisz xD


@Ale_co_to: To jest sequel oryginału (a raczej całego kanonu sprzed wydania Remake), w Remake masz przedstawione wydarzenia które nie miały miejsca w FF7 oraz poważne zmiany fabularne związane z tymi wydarzeniami, dla których jedynym wytłumaczeniem jest to, że Remake jest sequelem, a nie klasycznym remakiem.

Spędziłem nad tym tematem naprawdę wiele godzin researchowania, możesz mi zaufać ( ͡°