Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ostatnio znalazłem zdjęcia z dzieciństwa. A na nich 2-3 letni ja palący papierosa. Było kilka takich zdjęć. Na innych rodzice dawali mi alkohol. Byłem kompletnie pijany w wieku ok 5 lat. Zapytałem ich o te fotki. Powiedzieli, że zrobili to dla śmiechu. Dla zabawy dawali papierosy i alkohol małemu dziecku. Pamiętam z dzieciństwa, że zawsze przy mnie palili. Alkohol pili bardzi rzadko, czasem w święta po lampce wina albo szampana i to wszystko. Od dzieciństwa zmagam się z astmą. Nabytą. Przypuszczam, że dawanie mi papierosów w dzieciństwie i palenie przy mnie miało negatywny wpływ na układ oddechowy. Sam z siebie nigdy nie paliłem, nawet jako nastolatek. Alkoholu też nie piję. Męczę się z astmę od lat. Wszystko dzięki nieodpowiedzialności rodziców. Jeśli chcecie mieć dzieci, nie krzywdźcie ich.
#zalesie #rodzicielstwo #dzieci #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #620cfda8ff98844e781ed763
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: papierosy mają silne działanie na psychikę przez papierosy w domu dzieciaki na 100% nabyły jakieś nerwice, lęki i całą inną masę zachować które powodują do teraz problemy, znam osobiście taką rodzinkę gdzie od małego dzieciaki przesiadywały z rodzicami w takich pomieszczeniach w których było zadymione fajami jak przy jakimś pożarze i cała rodzinka ma nerwice, stany lękowe ogólnie problemy których nie powinni mieć
@ciasteczkowy_otwur

papierosy mają silne działanie na psychikę przez papierosy w domu dzieciaki na 100% nabyły jakieś nerwice, lęki i całą inną masę zachować które powodują do teraz problemy, znam osobiście taką rodzinkę gdzie od małego dzieciaki przesiadywały z rodzicami w takich pomieszczeniach w których było zadymione fajami jak przy jakimś pożarze i cała rodzinka ma nerwice, stany lękowe ogólnie problemy których nie powinni mieć


Czy ktoś może potwierdzić taką zależność?
@ciasteczkowy_otwur: @FreakingAwesome Cechy charakteru są dziedziczone w 40-60% Widać to zwłaszcza jeśli chodzi o cechę Neurotyzmu. Osoby neurotyczne często są bardziej nerwowe i wcześnie szukają jakichś kulturowo akceptowanych metod rozładowania. Przyjęło się, że na nerwy albo się pije albo się pali. Tu bym widział łańcuch związków a nie w samym paleniu.