Wpis z mikrobloga

Mirki, zastanawiam się nad kupnem nowego samochodu do 150-170 tys. (celując raczej w tej niższy pułap) i do tej pory miałem takie typy. Z tego niższego pułapu:
- Mazda 3 Sedan: bardzo ładne auto, podobno dość niezawodne i do 150 tysięcy mógłbym mieć full wersję z mocniejszym silnikiem, chyba najkrótszy czas oczekiwania
- Audi A3 Sedan: Audi jest półkę wyżej niż Mazda, cena jest podobna ale jednak trzeba iść na większy kompromis z wyposażeniem, żeby w 150 tys. się zamknąć, na minus też, że długo się czeka
- BMW 2 Gran Coupe: podobnie jak Audi, BMW jest półkę wyżej niż Mazda, chyba wygodniejszy, ale droższy + czasy oczekiwania w BMW są kosmiczne

Doradźcie co najlepiej wybrać, a może coś spoza tej listy? Mój jedyny wymóg to nadwozie sedan/coupe, hatchbacki a tym bardziej suvy mnie odrzucają xD

#samochody #mazda #bmw #audi
  • 42
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@balbezaur: na i30 będzie czekał z 10 lat xd
@szwedes: ciężkie auta wybrałeś i najgorzej że najcięższe czasy na kupno nowego auta. Wszędzie trzeba czekać, mazda podaje że niby najkrócej a zawsze przedłużają. Kolega miał mieć nowa cx5 w listopadzie a po dziś dzień jej nie ma.
@szwedes: Kupuje mazdę 3 HB 6MT Kanjo sport/HIKARI od listopada. Kupuje i kupuje i kupić nie mogę. Ceny w górę, stopy w gore inflacja i nie wiem czy to że nie zdecydowałem się kupić w listopadzie to wygryw czy przegryw. Nie wiem co robić dalej. Auto dla mnie super, gdybym miał gotówkę na całość to bym brał dzisiaj.
@stanley88: jeśli byś się decydował to dołóż do Hikari, ja nie dołożyłem i żałuję. niby tylko parę drobiazgów więcej w stosunku do kanjo sport, ale kamery 360 fajnie byłoby mieć, bo te czujniki co są to moim zdaniem takie sobie.
gorsza sprawa, że nie wiem czy będzie Bose czy nie będzie.
@szwedes: @joolekk: jak jechałem do salonu, to też mówiłem "tylko manual". dali mi na jazdę próbną automat i po minucie już wiedziałem, że biorę automat. i nie ma z tą skrzynią problemów - zmienia kiedy ma zmienić, jak potrzebujesz depnąć to redukuje.

mnie i tak kupiło przede wszystkim wnętrze i wyposażenie mazdy w tych pieniądzach
@hnq- może trochę inny styl jazdy ale teraz mam CX5 2,5 l i w mieście pali do dziewięciu a poprzednia trójka 165 koni maksimum 8 tylko może po prostu spokojnie jeżdżę