Wpis z mikrobloga

@zibizz1: Ale Twój zabieg językowy nie ma sensu xD miałby sens, jakby serio ktoś tak mówił, a Ty przedstawiłeś karykaturę, której nikt by nawet nigdy nie użył normalnie. Natomiast "ubrać się w coś" jest używane normalnie w języku codziennym, nie ma w tym wyrażaniu nic nielogicznego, więc nie wiem, po co się #!$%@?ć do tego :) język stale ewoluuje jak coś i tego nie powstrzymasz
  • Odpowiedz
I wytłumacz mi, czemu ubrać choinkę jest logiczne, a ubrać koszulkę już nie. Bo ja tu widzę zwykłe dwuznaczne znaczenie czasownika
  • Odpowiedz
@dawek65:

uczyłes się angielksiego?
talk someone/yourself into something
say something to someone?
Ubrać to jest to samo co talk.

Według ciebie wziąść to też jest spoko. Ja np całe zycie myslałem że jest takie słowo jak karnister. Też są poprawnei bo duzo osób tak mówi?

Nie długo ludzie zaczną mówić
"Umyłem dziś nowe mydło, swietny zapach"
  • Odpowiedz
@zibizz1: Tak, umiem dobrze angielski XD To, co piszesz, nic nie udowadnia, w języku jest wiele wyjątków. Język stale się zmienia, kiedyś mówiło się np poszedł jestem zamiast poszedłem. W wyniku naturalnego procesu skrócono po prostu tę formę. Jakby dzisiaj tak było, to by było hur burr, gwalcą język XD a jakoś uznajesz teraz pewnie formę poszedłem za formę poprawną, która jest tak naprawdę formą pochodną
  • Odpowiedz
@zibizz1: i tak, wsiąść jest spoko, kolejny naturalny proces, który ludzie chcą na siłę powstrzymać xD ktoś kiedyś uzna to za normę i na nic się zdadzą te Waszs walki o wiele poprawność językową
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dawek65: pokazuje analogiczne przykłady. Więcej dla ciebie:
Murować cegły, pustaki.
Rozwiązywać matematykę.
Nasz wróg wystawia do walki piechotę dlatego my będziemy atakować czołgi. Nasi żołnierze już rozgrzewają silniki.
Mój kumpel powiedział historię o śmiesznym psie.

Napisałem wziąść a nie wsiąść
Caly czas szukam gdzie jest Twoja granicą. Poszłem jest ok? Bo tak też dużo osób mówi, wszystkie dzieci, bo to naturalne i proste jak poszłam/poszłem.

Nie podoba mi się że z
  • Odpowiedz