Wpis z mikrobloga

@zibizz1: wiem, ze chodziło o wziąść, autokorekta; co do tego poszlem - przecież wlaśnie to powiedziałam XD kiedyś było podszedł jestem ---> potem Podszedłem ---> a teraz następnym krokiem byłoby poszlem. W "dawnych" czasach by to po prostu tak ewoluowało, ale obecnie purysci językowi zwalniają ten proces; co do tamtych przykładów - no ja nie widzę problemu XD w sensie powinno się tego unikać w języku formalnym, wiadoma sprawa -
  • Odpowiedz
@dawek65: Podsumowując, dla Ciebie jeśli komunikat jest zrozumiały i ktoś tak mówi to jest spoko. A dla mnie nie.
Dla mnie ważna jest jakaś konsekwencja, reguły, może dlatego że preferuje nauki ścisłe. To że język zmienia się wolniej to akurat jest w porządku. Po to mamy Radę Języka Polskiego żeby na podstawie tego jak ludzie stosują język dopuszczać pewne formy. Ale zrobić to w oparciu a jakieś fakty. Trudno traktować
  • Odpowiedz
@zibizz1: No właśnie nie wiem, jaki procent społeczeństwa to by był :D Moze i większość nie widzi problemu xd Ja Twój punkt widzenia rozumiem, tez kiedyś byłem "grammam nazi" - ale dotarło do mnie, że obiektywnie patrząc nie ma czegoś takiego jak niepoprawny język i norma językowa to sztuczny konstrukt społeczny. Wiesz, też się stosuję do zasad, nie wiem, jak teraz piszę do Ciebie, to mam wrażenie, że w miarę
  • Odpowiedz