Wpis z mikrobloga

Mieszkanie 3-pokojowe na sprzedaz w Belfascie za £89,000 - https://www.propertypal.com/24e-horizon-buildings-678-shore-road-belfast/731238

Rata kredytu stala na 2 lata przy depozycie 10% - £292.10 (1,586.36 zl) (kredyt na 30 lat)

Wynagrodzenie minimalne w Belfascie (od kwietnia 2022) - £1354.93 "na reke" miesiecznie (7,360.96 zl)

@SweetieX #nieruchomosci #kredythipoteczny #pieniadze #inwestycje #mieszkanie #emigracja #ciekawostki
PowrotnikPolska - Mieszkanie 3-pokojowe na sprzedaz w Belfascie za £89,000 - https://...

źródło: comment_1644822691CObPvsaVN4xxnEy4vWo4iA.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@PowrotnikPolska ech. Polska lepsza. Może drogo, ale przynajmniej brudno i biednie.( ͡º ͜ʖ͡º) na idealista.com sporo fajnych miejscówek w ES. Hiszpania 1108eur msc minimalna wychodzi rocznie. Koszt przyzwoitego mieszkania ok. 50m2 do wprowadzenia z rynku wtórnego w Barcelonie- 150 000eur. Kredyt na 20 lat, masz stałą stopę 2%. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@panstolec: Chciales napisac 900€/mies, stale stopy ok ale jak nie masz umowy o prace to nikt Ci go nie da, o kredycie zapomnij. Ilosc umow o prace w hiszpanii to mniej jak 25-40% calego rynku pracy ze az musza regulowac minimalna ilosc umow o prace w danej branzy/firmie w/g tzw convenio. Obudziles sie juz?
Zycie w barcelonie za minimalke to iksdee, piwo w klubie kosztuje 6-7€ ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Sorcerer001: mam pełno znajomych w BCN. Nikt nie pracuje za minimalną ( ). Polonia tamtejsza. Każdy ma koło tych 2k net. minimum. ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czyli uważasz, że lepiej żyć i brać kredyt w Polsce ? xDˣᴰ W Polsce też w sumie ludzie zarabiają więcej, ale tak realnie to w granicach tego Hiszpańskiego minimum - 4-5-6k na rękę. Wyjątki są
  • Odpowiedz
brać kredyt w Polsce ? xDˣᴰ W Polsce też w sumie ludzie zarabiają więcej, ale tak realnie to w granicach tego Hiszpańskiego minimum - 4-5-6k na rękę. Wyjątki są 10k+ ale to głównie w dużych ośrodkach i na naprawdę wysokich stanowiskach. Jak porównasz Pana Henia - ciecia w Polsce, z Panem Miguelem - cieciem w Hiszpanii. To stawiam kratę dobrej whisky że temu drugiemu żyje się o niebo lepiej, łatwiej. Nazywam to
  • Odpowiedz
@panstolec: mozemy sie sprzeczac, ale jak juz porownujesz BCN do Waw to do jasnej ciasnej nie rob fikolkow z zarobkami, bo w wawie byle kto zarobi jak chce minimum jak nie wiecej jak w BCN.
Ja 12 lat temu bez studiow, bez znajomosci majac 22lata w lekkiej pracy zarabialem 2-4k EURO w Wawie, jakbym to na dzisiejsza inflacje przelozyl to o Cie panie.

W hiszpanii o ile zarobki minimalne masz bardziej
  • Odpowiedz
@Sorcerer001: No ja Ci powiem, że różnie z tymi zarobkami w Waw bywa bardzo różnie - to, że 12 lat temu zarabiałeś 2-4k euro - gratuluję. Dziś sporo ludzi zarabia sporo mniej i żyją w tej Warszawie, co mnie osobiście zastanawia. Zarobki w BCN są również znacznie wyższe niż minimalna - skoro bierzemy dowody anegdotyczne - moi znajomi - a jest to kilka rodzin - każda ma dochód rozporządzalny powyżej 3000€
  • Odpowiedz