Wpis z mikrobloga

Czekam sobie właśnie na #sor z uczuleniem na zumpke zjedzoną w #pracbaza
Siedzę spuchnięta z menelami i nie mam czym oddychać...trudności z oddychaniem? Proszę założyć maseczkę...no i czekać na lekarza. No to czekam i pewnie trochę to jeszcze potrwa. Szyję mi zaraz wypali od środka i od zewnątrz, okropnie piecze i swędzi. Ale będzie dobrze! Proszę tylko czekać na lekarza. Czekam. Ledwo oddycham
  • 162
Śmiechu warte. Pytam jaki czas oczekiwania i dostałam informację, że lekarza nie ma. Będzie, ale dopiero o 7. Mówię, że nie.moge oddychać "to musi Pani wytrzymać do 7". Wypis na własne żądanie. Jadę do domu. Zrobię sobie jakiś chłodny okład, posmaruje maxicortanem, wypije wapno. Trzymajcie kciuki.


@AliceRed: czyli jednak nie ma zagrożenia życia i możesz udać sie do lekarza, a nie na sor
@AliceRed: ja na sorze czekałem kiedyś 7 godzin (13-19). Co prawda byłem tam z pierdoła (porażenie Bella - paraliż 50 procent twarzy) bo u mnie w mieście niczego nie da się załatwić w niedzielę... O sorze w niedzielę można napisać książkę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Obsrany żul brany jako pierwszy przed chłopem z czarnymi kikutami palców (chyba wdała mu się infekcja w ranę), pijane dwie dziewczyna z
@shitty_support Tam nie ma 'brania ciągiem zmian' tylko dyżur lekarza w SOR trwa 24h i tak, czasem taki lekarz musi się w tym czasie przespać chwilę, wysikać, albo - o zgrozo - zjeść czy napić się kawy.

@shitty_support to samo co z górnikami i policja: #!$%@? zarządzanie, coraz mniejszy brak zaufania u społeczeństwa to cyk protest, żeby więcej zarabiać. #!$%@? jakby któraś z tych grup zaczęła prostestowac, że trzeba zmienić styl zarządzania
@AliceRed podstawowe pytanie, czy dostałaś leki od ZRMu? Clemastin, dexaven, hydrokortyzon? Jeśli tak, to zostałaś zaopatrzona w leki antyhistaminowe, które przeciwdziałają pogłębianiu się reakcji uczuleniowej i zabezpieczają przed wstrząsem, obrzekiem dróg oddechowych. Jeśli tak, to w momencie zaopatrzenia Cię przez zespół karetki Twój priorytet w kolejce na SORze zmienił się z żółtego (stan pilny), na zielony czyli czas oczekiwania pewnie koło dwoch albo dwunastu godzin, w zaleznosci od oblozenia.. Jeśli nie, co
@Agemaker: wiem że nie uratuje czarnych kikutów. Wiem że jak jest w stanie drżeć się z bólu czekając na swoją kolej. Po prostu sytuacja wyglądała groteskowo. Tak czy inaczej OPka powinna poczekać - przez SOR mimo wszystko można załatwić wszystko szybciej niż przez lekarza rodzinnego.
@AliceRed: Śmiesznie, ja mając na miejscu kilku lekarzy i pielęgniarek czekałem sobie 9h. Wyszło, że mam zatorowość płucną i nie powinienem się wogóle ruszać. A ostatnie 9h spędziłem chodząc z kąta w kąt bo nie było nawet gdzie usiąść.
@AliceRed: Jak się ma reakcje alergiczna to się nie IDZIE na sor tylko wzywa karetkę. Mówi Ci coś wstrząs anafilaktyczny? Teraz maja cię w dupie bo myślą -„była na tyle zdrowa żeby sama przyjść to sobie siedź „
@AliceRed: Wapno nic nie daje, bez różnicy czy to wezmiesz, powinnaś mieć przy sobie sterydy np. Encorton. Chyba, ze nigdy tak nie miałaś, to ciężko żeby to posiadać xD ja tez czekałam z tym na sorze, 3 godziny zanim łaskawie dali kroplówkę i zastrzyk. Za pierwszym razem na moje szczęście już straciłam w szpitalu przytomność i świadomość na najbliższa godzinę xD to już musieli coś zrobić :D