Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Na czym polega haczyk w #pracbaza w #korposwiat? Znajoma, która jest jeszcze w trakcie gównostudiów, poszła ostatnio na rozmowę o pracę, która polega na utrzymywaniu kontaktu z oddziałami firmy w innych krajach. W zasadzie jedyne, co jest wymagane, to znajomość #angielskiego i to na poziomie komunikatywnym, który sprawdzany jest w czasie rozmowy. Nie są potrzebne żadne certyfikaty itp. Zaproponowali jej tyle, ze przy #pit0 wyjdzie jej ok. 6 k netto. Słysząc takie historie, czuję się jak ostatnia biedaczka. Ja mam ledwie 2/3 tego, a praca stresująca i odpowiedzialna ( ͡° ʖ̯ ͡°) Sama zaczęłam zastanawiać się nad przenosinami do #korposwiat, ale dla mnie to jest zastanawiające - skąd takie pieniędze przy zerowych wymaganiach?

#praca #pracbaza #studbaza #wynagrodzenie #zarobki #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #620813f26ffb6231679e110b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 18
  • Odpowiedz
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania Nie ma raczej haczyków. Masz angielski i dobrze dogadujesz się z ludźmi to raczej sobie poradzisz. Czasem zdarza się toksyczny przełożony, wtedy lepiej zmienić dział albo korpo i tak się to kręci xD Jak dobrze się ustawisz to kasa dobra, robota przyjemna (jak jeszcze rozwijającą to w ogóle złoto), a i work-life balance jest zazwyczaj w porządku. Piszę na podstawie kilku Wrocławskich. Ale celuj w korpo-korpo czyli zagraniczny kapitał, najlepiej z
  • Odpowiedz
  • 0
@Averte

ludzka kultura pracy niemcy?

Oczywiście, że tak. Nie wiem gdzie pracujesz to się nie wypowiem, ale jeżeli przejęła was jakas gownofiremka bez kultury pracy to wiesz.
Poza tym, zależy gdzie pracujesz. Ja pisze z perspektywy wysokowyspecjalizowanego specjalisty biurowego, na produkcji może być #!$%@? - nie wiem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Averte A ja o działkach IT i bankowości, więc bez porównania kultura pracy. Ale idź sobie do takiego BNY to zobaczysz co to znaczy Amerykańska kultura #!$%@? w bankingu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@greven: wcześniej DHL był amerykański i znacznie lepsza była kultura pracy, organizacja, benefity i cała 'otoczka'. I nie piszę z perspektywy magazyniera czy kuriera.
  • Odpowiedz