Wpis z mikrobloga

Anulowałem moją rezerwację na #steamdeck

Tak wiem że #nikogo i to ja dzwonię

Dlaczego uważam że deck, mimo że będzie hitem, nie do końca spełniłby moje oczekiwania?

Jestem graczem (i to takim 30+ który potrafi czerpać radość z gier, za drobną opłatą zdradzę wam mój sekret! ( ͡~ ͜ʖ ͡°)). Gram na mocnym piecu jako #pcmasterrace , gram na #nintendoswitch i to właśnie to urządzenie przekonało mnie do decka... i zniechęciło (ale o tym za chwilę), grywam też na #oculus w VR jako że to coś zupełnie innego niż reszta, od biedy poza domem mogę pograć na laptopie

I gdzie tu miejsce dla steamdecka będącego "switchem z biblioteką gier pctowych"? No wydaje mi się że nigdzie

Recenzenci zachwycają się wydajnością, czy ekranem, tylko przebąkując że trochę męczy dłonie przy długich posiedzeniach

Faktem jest (pic rel) że to bydlak dużo większy, od całkiem sporego switcha w pełnowymiarowej wersji, nie typowo przenośnego lite'a. Do tego ponad 2x większa waga, przy braku możliwości odłączenia bocznych kontrolerów (nawet jak nie odpinacie ich w Nintendo, to wiecie że warto żeby były wymienne)

Wydajność/rozdzielczość którą się zachwycają, też pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie choćby forza na niskich detalach wygląda biednie. I tak, to mocarz względem switcha (...gdzie grafika szczególnie w produkcjach N. nie jest wcale najważniejsza) - ale względem laptopa z jakimś przyzwoitym gpu i ekranem fhd+, to już bieda. Oczywiście w kategorii cenowej steamdecka nie kupimy takiego laptopa... i tak dalej i tym podobne

Moja konkluzja jest taka: jak masz przyzwoity komputer na którym ogrywasz gry ze steama, jak masz przyzwoitego laptopa do grania mobilnego, albo masz switcha i fajnie się przy nim bawisz, a deck ma być alternatywą dla switcha pro - to się wstrzymaj, wcale nie potrzebujesz steamdecka, a nie wszystko złoto co wychodzi spod ręki Gabena (sprzęt szczególnie, steam controller, steam link...)

Jak nie jesteś obecnie graczem, nie masz nawet przeciętnego laptopa do gier, albo switcha to taki steamdeck wydaje się świetną propozycją w kategorii cena/jakość, wybitną wręcz zresztą.

Tylko, skoro nie jesteś graczem, to po co ci steam deck?

#przemyslenia #komputery #steam #gry #ciekawostki
Atreyu - Anulowałem moją rezerwację na #steamdeck

Tak wiem że #nikogo i to ja dzwo...

źródło: comment_16446934829XRYA9RGkhc0dcAjmsSu9i.jpg

Pobierz
  • 33
@Atreyu: patrzac po cenie to moga podgryzac switcha oled i xbox series s. Po usb c i bt ogarniesz podpiecie do tv i granie z kanapy. Jak w domu malo telewizorow to nawet lepiej gowniakowi cos takiego ogarnac ;)
na tym forza idzie tylko na minimalnych?


@Czabiii: na Ultra Niskich trzyma 60 klatek, ale wygląda wtedy gorzej niż Need For Speed Underground z 2003 roku

na Wysokich trzyma jako tako 30 klatek, więc powiedzmy że da się grać choć bez szału - ale dla mnie 30 fpsów w tak dynamicznej grze to już mało

Ultra niegrywalne, Ekstremalne no xD

Przy czym Horizony to są z tych gier, które są raczej
jesli nie masz laptopa do gier to używasz Ge forcenow i grasz na najwyzszych ustawieniach.


@mamajasia12: jeśli masz dobry internet, z niskim pingiem. W każdym innym wypadku streamowanie jest niegrywalne

Wystarczy kiepska radiówka, LTE z takim sobie zasięgiem, albo Neostrada na miedzi daleko od centrali i już latencja jest za duża, nawet jak jakość obrazu daje radę

Na stabilnych łączach, z niskim opóźnieniem, o świetle nie wspominając to super sprawa
@Atreyu: Tragedią tego sprzętu są podzespoły AMD. To powinno działać na sprzęcie Nvidii i mieć DLSS, to by to FHD chociaż miało.... Do tego nie wiem czy operowanie na linuxie jakie podstawa to dobra rzecz. Tzn. ja wiem, ze linux moze i wydajniejszy. Ale na windowsie nie ma wiekszych problemow, gry działają, mają wszystkie opcje DX12 itp. A tak to trzeba będzie robić listę gier kompatybilnych z tych deckiem, bo wiemy,
jak masz przyzwoity komputer na którym ogrywasz gry ze steama, jak masz przyzwoitego laptopa do grania mobilnego, albo masz switcha i fajnie się przy nim bawisz, a deck ma być alternatywą dla switcha pro - to się wstrzymaj, wcale nie potrzebujesz steamdecka,


@Atreyu: Mam wszystko to i tak zamówiłem decka żeby używać go jak switcha tylko bez duplikowania gier. Tj. pograć 20 min, uśpić i na następny dzień powtórzyć. A forza
@Variv: @MtEverest: Ja osobiście mam tablet samsunga 10 cali. W domu mogę sobie gry ze steam strimowac na tablet dzieki apce steam.
Do tego mam GP ultimate i mogę grać w gierki z chmury MS (to naprawdę dobrze działa). Takie połączenie mi wystarcza.

Jedyne co trace to brak opcji w gry ze steam jak jestem po za domem, wowczas zostaje chmura MS.

Brakuje mi tez jakiegoś sensownego uchytu aby trzymać
@MtEverest: u mnie switch to 30% granie mobilne (i to głównie w domu np. w łóżku), 70% w docku na 55" TV z prokontrolerem w dłoni

W sumie im dłużej go mam, tym więcej go używam stacjonarnie

I decka będzie można podłączyć, więc jaka to różnica?

Taka zelda, luigi, smash czy mariany na dużym ekranie (podobnie jak większość pixelartowych indie) - wygląda nawet lepiej niż na ekranie switcha ze względu na
To Indexa już zabili?


@supra107: porzucają go powoli bo #!$%@? mocno z ocullus quest. Dekalrowali już że gry VR nie są już na pierwszym miejscu pod względem uwagi a w przyszłości valve będzie się skupiać na steamdecku.
@Atreyu: miałem brać Decka z prostej przyczyny. Emulacja switcha, ale tydzień temu uznałem że po cholerę mam emulować switcha jak on kosztuje grosze i po co się bawić jak mogę zwyczajnie kupić switcha xD
No i skończyłem z leciwym kompem na którym i tak wszystko ruszy, może nie w 4k Ale 1080p na luzie, Series X do GamePassa i switchem.
Ale od kiedy kupiłem XSX rok temu to w absolutnie nic