Wpis z mikrobloga

Cześć, potrzebuję pomocy.
Do jakiego czarodzieja ortopedy mógłbym się udać, żeby odzyskać nadzieję na chodzenie?

09.09.2021 miałem wypadek, wykrecenie, połamanie stopy w stawie skokowym, operacje, ustawienie, półtorej miesiąca w szpitalu.
Minęło 5 miesięcy od urazu, w tym 2 turnusy rehabilitacji i prywatne zabiegi a ja dalej nie jestem w stanie stanie się poruszać bez obydwu kul.
Czasem jak jestem rozruszany to bardziej mogę obciążyć stopę ale bywa że po dniu treningowym tak puchnie kostka że nie jestem w stanie się ruszyć z łóżka.

Spróbuję wszystkiego co mogłoby mi pomóc.
Z góry dziękuję za rady.

#rehabilitacja #lekarz #wypadek #szpital #ortopedia #farmacja #poznan #gdansk #koszalin #medycyna
m0rdeczka - Cześć, potrzebuję pomocy. 
Do jakiego czarodzieja ortopedy mógłbym się u...

źródło: comment_1644570929zmF5HCbqvrIXI6zcZiomKF.jpg

Pobierz
  • 24
@m0rdeczka: od wszelkich typów złamań i zwichnięć u mnie w Lubelskim zawsze była Serwinka - taka mityczna babka, która się znała na tym lepiej niż niejeden lekarz ale teraz chyba poszła na emeryturę, co prawda schedę po niej przejęła córka która chyba jest lekarzem w Lubartowie, ale nie wiem ile ona umie i to jednak jest drugi koniec Polski
@m0rdeczka: To zależy od tego, czy wszystko masz tam dobrze poskładane. Stopa to dosyć skomplikowana część ciała i ortopedzi często popełniają błędy, które potem trzeba korygować kolejnymi zabiegami.

Mam nadzieję, że u ciebie wszystko zostało poskręcane prawidłowo, ale ja na twoim miejscu znalazłbym dobrego ortopedę, specjalistę który zajmuje się typowo stopami, tak żeby spojrzał i upewnił cię, że z punktu widzenia ustawienia wszystkich kości, wszystko jest ok i nie ma przeszkód,
@Tropical9: u mnie przy wizytach u ortopedy szpitalnego, który mnie prowadził od wypadku nic nie mówią, żeby było nie tak. Ale tak jak mówisz, co specjalista to inne zdanie.

Zależy mi na tym na tyle, że moja "okolica" to cała Polska. Wiadomo, że łatwiej będzie mi skoczyć do Trójmiasta niz Wrocławia, ale jeśli ma mi to pomoc to jestem gotowy jeździć.

O Poznaniu też mi się obiło o uszy jeszcze jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m0rdeczka: panie, to ja skręcenie w kolanie, bez żadnych operacji itp rehabilitowałem przez parę miesięcy, chyba 10 czy 20 wizyt u fizjo
Ale muszę przyznać, że stopniowy progres był cały czas
Bardzo poważny uraz niestety. Jestem pod okiem fizjoterapeutów ale mam wrażenie że nic się nie zmienia. Lekarze ani fizjoterapeuci nic konkretnego nie mówią, a ja czuję że jest coś nie tak.

Dotychczas miałem 2 x 2 tygodnie rehabilitacji w ośrodku szpitalnym i teraz jestem od 2 tygodni na rehabilitacji ZUS gdzie mam 6 dni w tygodniu zabiegi do tego 2x basen.


@m0rdeczka: W tych ośrodkach przyszpitalnych to raczej mało kto się
@m0rdeczka moja matula miała stopę wykręcona o 180 stopni i zanim zaczęła chodzić dalej niż do WC bez kul, to minął rok.... Także niestety dojście do siebie po takim urazie może trwać długo
@Heady1991: u mnie było tylko 140 stopni :)
Czasem są dni że rozruszany jestem w stanie kustykać jak o drewnianej nodze kawałek, a czasem (tak jak wczoraj) kosztowało nie jestem w stanie ruszyć noga czy dotknąć stopa podłogi
@m0rdeczka: zrób świeże zdjęcia rtg, do tego CT i idź z tym do innego ortopedy niż ci co cię operowali. Jeżeli ten oceni, że jest złożone prawidłowo a całość wynika z ogólnych powikłań (tych jest masa w tego typu złamaniach, sprawy się ciągną miesiącami/latami i robi się masę rewizji) to pozostanie ci fizjoterapia.