Wpis z mikrobloga

Co powiecie na kolekcję podjazdów szosowych w Polsce?
Niedawno napisał do nas jeden z użytkowników i zaproponował pomoc w tworzeniu takiej kolekcji ( )

Jeżeli ktoś jest chętny do pomocy i tworzenia śladów GPX z najlepszymi podjazdami w Polsce to zapraszam do kontaktu.

Tutaj link do kolekcji - jeszcze nie jest w pełni publiczna - https://velomapa.pl/kolekcje/podjazdy-szosowe-w-polsce

(zdjęcie z Przełęczy Karkonoskiej)

#rower #szosa
velomapa - Co powiecie na kolekcję podjazdów szosowych w Polsce?
Niedawno napisał do...

źródło: comment_1644569068VHjFYKJqLFxZLJOc7U6Sdo.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@i-marszi: Tak znam i korzystałem. Ale jest kilka problemów. Nie da się pobrać śladu GPX. Strona nie jest aktualizowana od kilku lat. Mapy mogą przestać działać (wyświetla się "Ta strona nie może poprawnie wczytać Map Google.")
  • Odpowiedz
@i-marszi: Z importem jest problem bo nie ma śladu GPX do pobrania.

@AbaddonLincoln: O jakie wyświetlanie nachylenia w danym miejscu chodzi? O kolorowanie wykresów zgodnie z nachyleniem?

Na razie planuje zebrać ślady GPX w tej kolekcji. Jak się trochę tego zbierze to będę usprawniać działanie Velomapy pod kątem wyświetlania danych o podjazdach.

Myślałem też o możliwości oznaczania "zdobytych" podjazdów.
  • Odpowiedz
@velomapa: to ja pisałem, dzięki! problem z altimetrem jest taki, ze nie działa, projekt jest martwy, nie mozna go aktualizować, ani nic.

Chętnie będę aktualizować to na velomapie!
  • Odpowiedz
@s---k: Mój. Dzięki :)

@i-marszi: Tak robię. Tylko właśnie to wymaga sporo ręcznej pracy dlatego liczę na pomoc społeczności. Kilka osób już się wcześniej deklarowało, że jak będzie możliwość to będą podsyłać GPXy z podjazdami.
  • Odpowiedz
@velomapa: byłoby dobrze gdyby była możliwość wyboru konkretnego rejonu np Góry Sowie, Stołowe, Masyw Ślęży, Karkonosze, Tatry, tak jak to jest posortowane na altimetrze, a potem dodatkowo możliwość sortowania pod względem długości podjazdu, średniego nachylenia i może max nachylenia (chociaż nie wiem jak z dokładnością tego ostatniego). Wtedy to by miało ręce i nogi. Poza tym jak już będzie sensowna baza podjazdów to można zrobić jakiś krajowy ranking najdłuższych, najwięcej
  • Odpowiedz