Wpis z mikrobloga

Z racji dyskusji o padach jaka ostatnio się tu wywiązała, postanowiłem dodać coś od siebie.

Na wstępie chciałbym opowiedzieć o swoim gamingu. Jestem graczem,który posiada zarówno ps5 jak i xboxa series s. Na ps5 w zeszłym roku miałem przegrane 1300 godzin. Głównie w fifa 21 i 22.

Chciałem trochę podsumować ze swojej perspektywiy argumenty użyte w tamtym wpisie.

ROZLOZENIE GAŁEK.

Osobiście preferuję rozkład gałek pada z xboxa. Czuję,że jest to bardziej naturalne ułożenie. Po paru godzinach, moje kciuki są mniej zmęczone grą na padzie od xboxa. Chociaż chropowate pokrycie grzybków od PlayStation dodaje trochę użyteczności tym grzybkom. Moim zdaniem punkt dla pada od xboxa.

L1+r1 i ich odpowiedniki na padzie od xboxa.

Moim zdaniem odczucie tego, że łatwiej wcisnąć te od xboxa sprawiają,że lepszy w tym jest pad od xboxa, w szczególności jeżeli chodzi o multi.

L2 + R2 i ich odpowiedniko

Chropowatosc tych przycisków, sprawia że wygodniej gra się na xboxie, w szczególności gry multi, oraz wyścigi. Grając w f1 przykładowo miałem ochotę udusić tego, kto zaprojektował te przyciski od pasa z ps. Domyślnie są to przyciski, w których strzela się w grach multi. Kolejny punkt dla xboxa. Haptyke przeniosłem do podpunktu wibracje.

Wibracje

No tutaj wiele punktów odrabia pad od ps5. Wibracje to absolutny game changer. Na razie jednak jest to zmarnowany potencjał, jednak w Astro te odczucia płynące z pada, to coś co zapamiętuje się na długi czas. Czuć każdy materiał, z którym wchodzi się w interakcje, czy to w Astro czy to przykładowo w Dircie.

Mikrofon, touchpad, głośniczek, mute

Zebrałem to w jedno ponieważ uważam, że nie zmieniają one nic.
Mikrofon jest zbędny, mamy ten w słuchawkach, w grach multi przeszłością jest odzywanie się w lobby przed grą. Ludzie siedzą teraz na imprezach,grupach zależy od konsoli.
Touchpad, czyli dotykowy panel,który jedyne do czego jest uzywany to pokazwyanie mapy. Kompletne marnowanie miejsca na padzie.
Głośniczek, jedyna gra w jakiej podobało mi się wykorzystanie tego to Black Ops3, w którym na głośniczku było słychać głos lektora w multi.
Mute, nawet nie będę tego komentował,taka to zbędna funkcja.

BATERIA

Cóż mnie osobiście bardziej pasuje model xboxowy, bo tak jak sporo ludzi mam ładowarkę do akumulatorków, zamiast stacji dokującej do ps5. Ładowarka do akumulatorów, przydaje się do wielu rzeczy stacją dokująca do jednej.
Dotychczas nie miałem takiej sytuacji,żebym grał na xboxie przewodowo, a na ps ta sytuacja jest nagminna. A granie w gry na kablu przykładowo w fife to dramat. Najgorszemu wrogowi, bym tego nie życzył.
Na xboxie po prostu wymieniam baterie, co zajmuje jakieś 30 sekund. A na ps, muszę podpiąć kabel, wpiąć go do pada. Jest to zwyczajnie mniej wygodne.
Kolejny punkt dla xboxa.

Podsumowując
Na dzień dzisiejszy, pad od xboxa jest na równi(lub ma lekką przewagę) z Padem od ps5. Ps nadrabia głównie wibracjami. Jeżeli jednak xbox ogarnie reedycję pada, z bajerami z ps, to wtedy to pad od MS będzie dominował.

Jeżeli twoimi głównymi grami są gry single,w których nie trzeba naciskać zbyt wielu przycisków naraz to(tutaj naprawdę ps5 przez swoją ergonomię dostaje baty), lepszy będzie pad od ps5.
Jeżeli jednak grasz głównie w gry multi, wyścigówki, czy w gry sportowe pad od xboxa będzie zdecydowanie lepszy.

Wołam @Cinkito @daeun @Hermen_Hulst

#ps5 #xbox
  • 15
@rosikk1: o co chodzi z tym kablem, jak grasz w fife to machasz padem czy o co chodzi? Jak grałeś na ps2? Serio pytam, bo nie rozumiem jak wygodniejsze może być przekładanie baterii od wpiecia kabla który każdy już ma w kanapie xD
@MaxVerstapen jak przykładowo tracę gola, lub strzele, to nie mogę zrobić żadnego gwaltowanego ruchu, z zdenerwowania lub z radości, bo każde nawet lekkie szarpnięcie jak kabel jest podpięty powoduje rozchwianie się całej konsoli, która jest na podstawce. I boję się,że spadnie,mi z biurka.

Z kolei zmiana baterii to 10 sekund
@rosikk1: no to bardzo mi przykro jak grasz na jakimś króciutkim kablu, ja mam w trzech miejscach (kanapa, biurko, łóżko) 1,5m usb-c i ładuje kiedy chce laptopa pada telefon, poletzam, zero ograniczeń xD
@rosikk1: bardzo trafne spostrzeżenia z którymi nie można się nie zgodzić. Pod względem gadżetów i hmmm nowinek technologicznych pad PS5 wygrywa bez dwóch zdań. Do hardcorowego młócenia w szczelałki lub gry sportowe pad Series po prostu jest idealny. Patent z wymianą akumulatorów w dosłownie sekundy to jest po prostu geniusz prostoty i do momentu wprowadzenia na rynek baterii które ładują się w kilka minut jest to najlepsze rozwiązanie. Co ciekawe być
Głośniczek, jedyna gra w jakiej podobało mi się wykorzystanie tego to Black Ops3, w którym na głośniczku było słychać głos lektora w multi.


@rosikk1: Świetnie jest wykorzystany także w grze Deathloop - polecam sprawdzić. Ogólnie moje pierwsze doznania z PS5 to właśnie ta gra i Astrobot i jestem padem oczarowany (mam też Series X). Zdecydowanie pady zyskały na tym, że zwiększył się ich rozmiar, analogi też stawiają inny opór niż w
Mikrofon jest zbędny, mamy ten w słuchawkach, w grach multi przeszłością jest odzywanie się w lobby przed grą. Ludzie siedzą teraz na imprezach,grupach zależy od konsoli.

Touchpad, czyli dotykowy panel,który jedyne do czego jest uzywany to pokazwyanie mapy. Kompletne marnowanie miejsca na padzie.

Głośniczek, jedyna gra w jakiej podobało mi się wykorzystanie tego to Black Ops3, w którym na głośniczku było słychać głos lektora w multi.

Mute, nawet nie będę tego komentował,taka