Wpis z mikrobloga

#lata90 #nostalgia #glany #gimbynieznajo
W latach 90. sporo ludzi chodziło w glanach. W zasadzie każdy punk, skin, metal, fan rocka miał glany. Ja oczywiście też. Właśnie ze znajomym wspominaliśmy tamte lata i przypomniało mi się o Grindersach. Czy ktoś z Was je pamięta? W mojej rodzinnej mieścinie były niemal tak kultowe jak Dr. Martens, bo podobno (aczkolwiek to chyba jest mocna ściema) były angielskie. Reklamę robiło im chyba lepszy wygląd niż innych glanów i metka z brytyjską flagą i buldogiem.
Przy okazji jeśli macie jakieś wspaniałe wspomnienia związane z glanami to piszcie. Kilka dobrych lat chodziłem jesienią i zimą wyłącznie w glanach.
DocentMarzanek - #lata90 #nostalgia #glany #gimbynieznajo 
W latach 90. sporo ludzi ...

źródło: comment_16444862906pb7DlnkoL2z0KduLDTafN.jpg

Pobierz
  • 20
@pierdonauta: Ja punkowałem ponad 20 lat temu - rocznik 82 here i wsumie nadal punkuję, tylko w innych ciuchach hehe. Niemniej Steele były już wtedy. Strasznie ciężkie i niezgrabne mi się wydawały. Wolałem popularne w owym czasie HD. Jeszcze lepsze, ale to już w późniejszym okresie (jakoś po 2000 chyba) były Clockworki.
@psychodeliczny_jezus: Martensy w owym czasie były dla mnie nieosiągalne. Był sklep Martensa u mnie w mieście ale ceny (zresztą podobnie jak dziś) były zaporowe. Dopiero teraz jako dorosły facet mogłem sobie pozwolić na zakup i mam cztery pary. Martensy miał tylko, nieżyjący już, mój kumpel którego rodzice byli prawnikami i mieli kupę kasy.
@Vladimir_Kotkov: Miałem kiedyś niskie glany, które obierały mnie przy kostce. Pech chciał, że wybrałem się w nich na jakiś szkolny całodniowy wyjazd. Po kilku godzinach chodzenia skórę na kostce miałem dosłownie przeciętą. Niestety ale sporo glanów trzeba było solidnie rozchodzić zanim się do czegokolwiek nadawały.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DocentMarzanek: ja wybeczalem takie u rodziców jak byłem w podstawówce, po jakimś czasie zauważyłem że jeden but jest całkiem inny od drugiego, inny kształt blachy itd. i teraz nie wiem czy się jebneli w sklepie czy ktoś podmienił w szkole, pozostaje zagadką do dzisiaj xD
Co oznaczały białe sznurówki w glanach?


@1Filip9Golarz991: podobno białe sznurówki nosili skini w tym czasie. Ale czy to prawda? (jeden rabe powie tak, drugi nie).
Widziałem punków w białych sznurówkach więc :)