Wpis z mikrobloga

Mam dość #antyradio Jest kilka audycji, które lubię, ale nie trawię już tej ich propagandy i dwulicowości. W audycji „najgorsze państwo świata” przed chwilą robili sobie podś#!$%@?, że przy 200 zakażeniach dziennie zamykano kasy, a przy kilku tysiącach, kończymy z restrykcjami i pandemią.

Bardzo fajna manipulacja. Każdy wie, że decyzje tego rządu są mało logiczne, a zamknięcie lasów i parków było jednym z największych absurdów, ale wychodzenie z pandemii i łagodzenie obostrzeń już nie jest bzdurą i robi to nie tylko Polska, ale wiele krajów na całym świecie. Fajnie tak zestawić mało rozsądną decyzję (lasy) z faktem, że omikron jest dużo mniej niebezpieczny i trzeba zacząć normalnie żyć z #koronawirus jak z chorobą sezonową. I potwierdzają to także lekarze i wirusolodzy w różnych publikacjach.

Jeszcze to podkreślenie, że prowadzący wolą słuchać naukowców… rozumiem, że tyko tych wygodnych i potwierdzających ich światopogląd? Bo chyba wiedzą, że są lekarze, którzy podkreślają, że te ograniczenia nie mają sensu, bo objawy omnikrona są na tyle delikatne, że zmniejszyła się liczba hospitalizacji i zgonów?

Jest jakieś radio, z ciekawymi audycjami i muzyką rockową, ale gdzie neutralnie podchodzą do tego ci nas otacza? Może #eskarock

#gownowpis #ciekawostki
  • 9
@LipaStraszna: polecam transmiter i spoti. Ja na Antyradiu nie mam chyba żadnej audycji, którą lubię (może poza Ostrym i listami przebojów). NPŚ mnie #!$%@? strasznie, Odjechani (w szczególności ten staruch) doprowadzają do szewskiej pasji, a ten typ od żarcia rano rozgrzewa do białości
@pierdonauta: może spróbuję tego 357. Ja właśnie lubię Ostrego (chociaż też czasami miał odjazdy ze szczepieniami i maseczkami) i Makaka. „rockomotywa” też spoko. Natomiast tego Ziętary nie da się słuchać. Nie dość, że na antenie Antyradia co chwilę leci w reklamach Toyoty, to w tej audycji „odjechani” czasami jego wypowiedzi przypominają narzekania starego tetryka.

Ja używam Apple Music, ale nie wyobrażam sobie non stop streamingu słuchać. Lubię audycje na żywo, wiadomości
w pracy leci #radio357 to chyba jedna z lepszych rozgłośni w tej chwili.


@pierdonauta: to to stworzone przez ludzi, którzy nie odeszli z Trójki do samego końca, mimo tego co rząd robił z tym radiem i dziennikarstwem i to w którym zapraszają ordo iuris na godzinną audycję?
@LipaStraszna: Zaskoczę cie, ale z antyradia przesiadłem się na trójkę i tez to polecam. Propagandy tam za bardzo nie ma, Ciechan zdaje się być taką piątą kolumną na łonie mediów narodowych, a muzyka jest bardzo dobra. No i nie ma już tych przynudzających dinozaurów dziennikarstwa, których naprawdę źle się już słuchało.
Tez słuchałem tej audycji i nie odniosłem takiego wrażenia jak Ty, bo zdaje się, że oni mówili, ze rząd ogłasza koniec pandemii i o to się zahaczyli. Koniec pandemii, a koniec obostrzeń to nie to samo. Pandemia trwa (i to im chodziło) i zgadzam się, że trzeba zacząć spróbować z tym żyć normalnie. Ale generalnie to chyba nie powinno się brać tego co mówią na poważnie, w końcu „audycja ma charakter satyryczny”.
PS: słucham Antyradia na co dzien s robocie i zwrot „ich propaganda i dwulicowość” to chyba za duże uogólnienie, bo właściwie tylko Figurski i K-P starają się za wszelką cenę być kontrowersyjni i to raczej ich własna inicjatywa, a nie odgórnie narzucona, bo reszta prezenterów raczej na wyjebce w takich tematach.