Wpis z mikrobloga

#nfz #covid19 #afera

Mój wujek (78lvl) choruje na demencje. Po śmierci babci wujek mieszka sam w domu, jest mało samodzielny toteż mama się nim opiekuje. Kilka razy do niego zagląda w ciągu dnia. W sobotę o 7 rano, mama wchodzi do domu wujka, a tam okna pootwierane i po wujku śladu nie ma. Standardowa rutyna, telefon na policję - odnalazł się. Był przemarznięty w szpitalu. Jakie badania wykonali? No oczywiście jedynie na covid (wynik negatywny). Nie dali mu, żadnych środków przeciwbólowych, nic. Wujek wrócił do domu, jest cały obolały, nic nie chce jeść. I teraz do sedna, widząc wujka stwierdziłem, że mama powinna zadzwonić do lekarza, żeby przyszedł wujka zobaczyć i ewentualnie przepisać kroplówkę, żeby go wzmocnić. Co na to lekarz? Wujek jest niezaszczepiony i on do takich ludzi nie chodzi. Czaicie? Odmawia pomocy! Niezaszczepieni ludzie mają być pozostawieni na śmierć. Super Polsko! Piękny kraj!
  • 142
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Relkin: Zgłoś do izby lekarskiej i adwokata odmowę wizyty domowej, co ty p--------z? Lekarz ocenia wskazanie do wizyty, i wizyta domowa jest dla pacjentów którzy nie mają możliwości poruszać się samodzielnie, na stale leżą i nie mają rodziny żeby przywiozła ich do przychodni ( ͡° ʖ̯ ͡°) masz to w opisie świadczeń NFZ.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@pili: No napisałeś że wyskoczył przez okno i mieszka sam. To się kwalifikuje na chodzącego pacjenta. Jeśli z pomocą można go przetransportować do przychodni to właśnie tak trzeba zrobić. Nie wychodzi mi? Patrz jestem lekarzem i jeżdżę na wizyty domowe, doskonale wiem kto się kwalifikuje a kto nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Littletiki: Dla mnie problemem w tej sytuacji jest to, że lekarz powiedział że nie przyjedzie do niego bo nie jest zaszczepiony i dlatego trzeba napisać skargę. Gdyby powiedział "Panie k---a miał badania wszystkie robione dzisiaj, nicm u nie jest, tylko osłabiony i wyziębiony nie będę jechał bo nie ma sensu" - to nie ma problemu jest to logiczny argument, ale jak lekarz odmawia pomocy dlatego że ktoś jest niezaszczepiony to
  • Odpowiedz
@pili: NAWET ŻADNEJ TABLETKI MU NIE DALI? NAWET KROPLÓWKI? OBURZAJĄCE
jak nie dali, to znaczy że nie było potrzeby biorąc pod uwagę jego stan kliniczny i wyniki badań laboratoryjnych. nie ma czegoś takiego jak kroplówka na wzmocnienie (xD)
pacjentom bez kontaktu logicznego nie podaje się żadnych tabletek
2/3 ludzi w przychodni to ludzie starsi i większość z nich ma problemy z chodzeniem. wsadzasz wujka do samochodu i przechodzisz z nim
  • Odpowiedz
@pili: Wiesz co, na wykopie znajdziesz raczej tylko takich.. albo nie - szkoda mi kolejnej blokady konta, użyłbym po prostu ordynarnych słow jak ten tutaj osobnik. @dqdq1: weź ty sie p--------j w ten głupi łeb, gorszy sort? Wrócisz i będziesz jeszcze przepraszał za te słowa, co - jedna dawka i powrót do normalności? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poczytaj o osobach które po przyjęciu szczepionki
  • Odpowiedz
@dr_Batman: Facet 78lat, a 4 rano znaleziony na ulicy próbujący chodzić na czworaka. W koszuli nocnej, bez butów, bez czapki. Wyskoczył przez okno zaliczył glebę, bo ma siniaki na twarzy. Myślisz, że p--------a teraz jak 18latek? Leży w łóżku i nie może się ruszyć. Jak go chcesz przesunąć do jedzenia to krzyczy, że go wszystko boli. Ludzie on ma 78lat! Wy życia nie znacie?
  • Odpowiedz
@angelofdeath007: Dokładnie o to mi chodzi. Po to dodałem wpis. O segregacji sanitarnej. Nie żalę się, nie proszę o pomoc. Tylko opisuje jaka sytuacja ma obecnie miejsce, a w przyszłości może dochodzić do takich częściej.
  • Odpowiedz
@panelpodlogowy: To jest lekarz rodzinny w małej wsi. Nie wydaje Ci się, że stan zdrowia może się pogorszyć/polepszyć? Według mamy się pogorszył od momentu wypisu ze szpitala. Dlatego też chciała, żeby lekarz poświęcił dla niego trochę czasu. Ludzie czy wy wymagacie coś od lekarzy, od NFZ? Płacicie składki i chooja wymagacie. Nasrali bym wam na twarz, to byście wołali więcej, więcej!

Dlatego mamy taką sytuację jak nie inną - segregację
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pili: Nie, uważam że odpowiedzialna rodzina powinna pomóc mu się ubrać, pomóc zejść ze schodów i zawieźć do przychodni razem z dokumentacją ze szpitala. Zamiast tego wolicie narzekać że lekarz nie chce przyjechać na wizytę domową.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pili: Po rozmowie z tobą i latach doświadczenia w rozmowie z ludźmi jak ty. Podstawiłabym pizzę że lekarz spytał o szczepienie, a potem o stan chorego i odmówił wizyty domowej xD a wy/ty robicie imbe że lekarz odmówił z uwagi na brak szczepienia.
  • Odpowiedz
@dr_Batman: Lekarz, który powiedział babci, żeby przyzwyczajała się do piasku. Mi przy problemach z kolanem w wieku 16lat powiedział, żebym po prostu nie zginał nogi to problem zniknie. Myślisz, że on się człowiekiem przejmuje? Także @dr_Batman nie kryj swoich bo widać, że w tej samej orkiestrze gracie.
  • Odpowiedz
@pili: Proszę Cie, na prawdę nie ma co dywagować z tymi "ludźmi", widzisz że oni lubią żyć w zamordyzmie, uwielbiają być pod kontrolą i wierzą że to dla ich dobra. Nie ma co, szkoda czasu - Polska to kraj głupich ludzi, popatrz co zaczyna się dziać na świecie, świat się budzi a robaki zasypiają - powodzenia jeszcze raz mireczku.
  • Odpowiedz