Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy wy też macie masę znajomych którzy spełniają poniższe warunki?
- wiek 20/30 lat
- koniecznie dwa psy/dwa koty/ewentualnie mieszane/albo więcej psów i kotów
- traktowanie i nazywanie zwierząt jak własnych dzieci, a siebie nazywanie ich "matką i ojcem".W gościach mówienie do zwierzaków znajomych że "ciotka" przyszła
- na pytanie czy chcą mieć własne dzieci odpowiadają "nie, chcemy", "może kiedyś", "to kula u nogi" (dwa psy w bloku to nie kula wg nich xD)

Może jestem staroświecki ale zwierzęta u mnie w domu zawsze traktowało się z szacunkiem i troską ale znały swoje miejsce w hierarchii. Nikt nie traktował ich jak własne potomstwo. Sam mam kota i rozumiem przywiązanie do sierściucha ale moim zdaniem znajomym trochę odbija bo ewidentnie mają potrzebę przelania swoich uczuć na mniejszą, zależną od nich istotę ale własnego potomstwa nie chcą mieć, najczęściej z powodu stanu materialnego i małego mieszkania (no bo trzeba w dużym mieście dzisiaj mieszkać, prowincja jest passe) więc przelewają swoje odruchy rodzicielskie na zwierzęta domowe, czasami nawet zakładają im konta na portalach społecznościowych. Nie sądzicie, że to dziwne?

#zwierzaczki #psy #koty #zwiazki #problemypierwszegoswiata

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #620358103be9540a5d02777f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 158
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

najczęściej z powodu stanu materialnego i małego mieszkania (no bo trzeba w dużym mieście dzisiaj mieszkać, prowincja jest passe)


Ludzie w okolicach 30 wolą mieszkać wygodnym mieszkaniu w dużym mieście zamiast #!$%@?ącym się domu po starych na jakimś zadupiu gdzie jedyna dostępna rozrywka to picie piwa pod sklepem z lokalnymi menelami. No szok i niedowierzanie XD
  • Odpowiedz
@benekxd: Nie, to nie było ironiczne ( _) I czemu nie jest to do końca normalne? No bo pies to nie dziecko, tak samo jak facet to nie baba. Pies ma inne potrzeby niż dziecko i nie ma to nic wspólnego z tym o czym ogólnie myślimy jako "właściwym i godnym zajmowaniem się zwierzętami". Sam mam psa, kota i jeszcze jaszury, ale nie wyprawiam im urodzin, bo
  • Odpowiedz
@kszaku: zależy co masz na myśli pisząc, że ktoś

na serio zaczyna traktować psa jak dziecko ludzkie

Karmienie piersią to bym się zgodził, ale co jeszcze mogłoby być uznane w porządku wobec dziecka, a wobec zwierzaka nie i na odwrót? Jeszcze widziałbym problemy związane około z higieną, gdzie dziecko nie wsadza ust byle gdzie i myje zęby, więc całowanie nie jest niczym nadzwyczajnym, a zwierzę domowe, nawet nie wychodząc z
  • Odpowiedz
to ze ma inne dna nie oznacza ze milosci nie odczuwa


@vorio: oczywiście że nie odczuwa. Z zwierząt chyba tylko Orki i Delfiny mają samoświadomość. To co kieruje psami czy kotami to zwykłe instynkty, a nie żadna uczucia.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: a przytoczysz mi prosze, dowod, ze psy nie maja samoswiadomosci? Tylko nie przytaczaj mi idiotycznego testu z kropka na glowie, bo moj pies z pewnoscia mialby ja w dupie i ten test z pewnoscia nie dowodzi ze takowej samoswiadomosci nie maja
  • Odpowiedz
@kszaku: No ale ja traktuję moje koty jak człowieka. Tylko biorę pod uwagę to, że to taki trochę inny człowiek, który inaczej żyje i inaczej działa. Po prostu nie robię z niego idioty dla swojego widzi-mi-się.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ale co ma być dziwne? Bo wymieniłeś 10 zachowań i się pytasz czy to dziwne. Kochanie swojego zwierzaka nie jest dziwne, zakładanie mu konta na FB jest dziwne, niechęć do posiadania bachorów nie jest dziwna.
Proponuję dać żyć każdemu jak mu się podoba, dziwne to jest analizowanie życia obcych ludzi.
  • Odpowiedz
: a przytoczysz mi prosze, dowod, ze psy nie maja samoswiadomosci? Tylko nie przytaczaj mi idiotycznego testu z kropka na glowie, bo moj pies z pewnoscia mialby ja w dupie i ten test z pewnoscia nie dowodzi ze takowej samoswiadomosci nie maja


@vorio: Bo ma problem chociażby z ropoznaniem siebie w lustrze.

Zresztą wystarczyć porównać z Orką. Otóż Orka
->Używa dialektów - Orki z różnych części świata nie są w stanie się porozumieć co oznacza że wytwarzają kulture i uczą
  • Odpowiedz