Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co stałoby się w przypadku mojej śmierci, gdybym spisał #testament u #notariusz, w którym wymieniłbym np. Elona Muska, Elżbietę II i papieża Franciszka? Załóżmy, że zapisałbym im jakieś ładne osobiste pamiątki i prosiłbym np. o stworzenie dobroczynnej fundacji mojego imienia.

Teoretycznie osoby/organy zarządzające testamentem musiałyby podjąć próbę kontaktu z tymi osobami. Co, jeżeli wymieniłbym w testamencie 2000 osób, począwszy od najpotężniejszych osób na świecie po celebrytów średniego i niskiego szczebla? Proszę o poważne odpowiedzi.

#pytanie #prawo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #620302743be9540a5d0274b8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Co stałoby się w przypadku mojej śm...
źródło: comment_1644395567SEYjIMoHukhDnzxN6q9hvX.jpg
  • 5
gdyby ktoś samemu pozostawił taki testament?


@AnonimoweMirkoWyznania: to by go zostawiła

Nikt go nie wyegzekwuje i nawet nie podejmie prób skutecznego kontaktu ze względu na wymienione osoby?


@AnonimoweMirkoWyznania: wyegzekwuje go osoba wyznaczona do tego, której spisujący testament zapewni na to środki, nie rozumiem jakiej odpowiedzi oczekujesz, myślisz że ktoś poświęci czas i pieniądze bo znalazł testament osoby której nie zna, czy jak? xD