Wpis z mikrobloga

"Władze stolicy Kanady ogłosiły w niedzielę stan wyjątkowy w związku z trwającymi w Ottawie od ponad tygodnia demonstracjami. A wraz z nim wprowadziły szereg kuriozalnych przepisów. Na przykład wydano zakaz używania klaksonów samochodowych w centrum miasta przez najbliższe 10 dni. Kanadyjskie władze podjęły też działania w kierunku uniemożliwienia kontaktowania się protestujacych. Chodzi przede wszystkim o zakłócanie pasma CB stosowanego przez truckerów, a także sieci mobilnych. Z odsieczą ruszył pierwszy do cenzurowania Facebook, który pousuwał grupy w których kontaktowali się protestujący. Jednak najwięcej kontrowersji wzbudza zakaz pomocy protestującym pod groźbą aresztu.

Ogłoszono, że każda osoba, która go złamie zostanie aresztowana. Brzmi to prawie jak zakaz dawania Żydom żywności w czasie okupacji Polski przez bandytów z hitlerowskich Niemiec. Pomimo, że uzbrojona covidowa policja Trudeau, sporą cześć paliwa i butli z gazem im zarekwirowała, to mimo ryzyka, ludzie nadal dostarczą im paliwo i żywność, robią zbiórki, a w stronę Ottawy jadą kolejne konwoje."

W skrócie głeboka komuna. Ciekaw jestem czy przypadkiem nie podobnie będzie to wyglądało we wszystkich "nowoczesnych" krajach europy, gdzie osobom niebinarnym wolno chodzic z goła dupą a ludziom walczącym o wolność i jak najmniejsza podległość systemowi wolno tylko wstawac o czwartej do roboty. Nie chce juz mi się nawet tego szerzej komentowac bo każdy widzi jak jest. Trzymam kciuki za protestujących i mam nadzieje ze to oni zaprowadza nowy ład. ****, ***n

#koronawirus #pandemia #protesty #komunizm #tvpis #bekazlewactwa
  • 3