Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #prawo #firma #dzialalnoscgospodarcza #wynajem mam pytanie. Wynajmuję mieszkanie i właśnie się zorientowałem, że bez mojej wiedzy wynajmujący założył na ten adres działalność gospodarczą. Nie poinformował mnie o tym fakcie i nie prosił o pisemne pozwolenie. Co w związku z tym mogę zrobić? Czy mam prawo wymówić umowę o najem (umowa podpisywana w formie aktu notarialnego) w związku z nieuprawnionym wykorzystaniem lokalu?
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@TP53: na pewno założył działalność na ten adres (ma wpisany adres wykonywania działalności)? Czy może ma firmę "bez stałego miejsca wykonywania działalności" (czyli firma bez adresu) i ma tylko wpisany adres zamieszkania?

Teraz popularne jest takie zakładanie działalności (szczególnie np. w IT) i nie możesz nikomu zabronić podać swojego adresu zamieszkania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wuju84: @kuncfot: @MaszynaTrurla: chyba nie musi być zakazu. Żeby prowadzić działalność pod adresem to chyba trzeba mieć zgodę na to. A już szczególnie jak wydziela się cześć mieszkania na prowadzenie działalności (to jest ważne jak chcesz w koszty wliczyć coś, np. chcesz sobie odmalować pokój w którym pracujesz i to wliczyć w koszty), bo wtedy właściciel płaci większy podatek i też musi to zgłosić.

No ale tak jak pisałem
@TP53: A wpisał to mieszkanie jak miejsce zamieszkania czy jako stałe miejsce wykonywania działalności? Do tego pierwszego nie jest potrzebna zgoda właściciela, do drugiego tak
@Karoleer: wynajmujący jest właścicielem mieszkania i może swobodnie ... najemca nie może swobodnie, może tylko w ramach umowy.

chyba nie musi być zakazu


@mk321: jak w umowie było " ... na cele mieszkaniowe..." to nie może tam prowadzić działalności.