Wpis z mikrobloga

Janusz u którego się zatrudniłem zaproponował mi stawkę stałą plus "premia" - nie jako wynagrodzenie, tylko ekwiwalent za dojazdy, czy coś - potrzebne mu były dane samochodu do tego. Coś tam mówił, że spółki taki myk mogą zrobić, zwykła działalność nie może.
Ktoś wie o co dokładnie chodzi? Że niby ta premia to będzie za koszty dojazdu do pracy prywatnym samochodem? On to może sobie odliczyć?
Chcę wiedzieć ile go kosztuje całe moje wynagrodzenie z tą "premią", żeby ewentualnie móc negocjować.

#pracbaza #januszebiznesu #podatki #ksiegowosc
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pinkfloyd12: wszystko co wypłaca Ci pracodawca (wraz z podatkami i ZUSami) to koszt dla spółki. Plus takiego ekwiwalentu jest taki, że od tego się nie płaci ZUSu a Ty nie płacisz podatku
  • Odpowiedz
@zibizz1: Myślałem, że może są z tego jakieś inne fikołki podatkowe. Czyli jeśli na umowie jest minimalna, ale ma być 18 zł na rękę to przy 220 godzinach miesięcznie (zakładając pracę po 10 godzin) jego całkowity koszt to ok. 3600 (koszt wynagrodzenia) + 1900 tego ekwiwalentu = ok 5500. To jego koszt wychodzi 25 zł za godzinę.
Ja mu proponowałem B2B i 22 zł za godzinę, to powiedział, że woli
  • Odpowiedz
@pinkfloyd12: przy 4800 na ryczałcie 5,5% do ręki jest jest 4248,07 + prowadzenie JDG, brak L4 i urlopów
Ale to okradanie siebie, nikomu nie powinieneś mówić ze masz mały ZUS. Przy 5500 koszt pracodawcy masz 3382,67 i urlopy, L4 i cos na emeryturę. Składka zdrowotna na ryczałcie do 60tys rocznie to 335,94.

Ekwiwalent nie liczy się do dochodu, do limitu. To chyba tylko kilkaset zł będzie, jak więcej to już
  • Odpowiedz
masz mały ZUS


@zibizz1: Jest inny myk - firma na emeryta i dotacja z PFRONu - pokrywa zusy, podatek i skł zdrowotną emeryta.

Miesiąc mogę tak popracować, ale na dłuższą metę to mi się nie kalkuluje, bo co zarobię ponad (chyba) 2800 to mi z renty zabiorą.
  • Odpowiedz