Wpis z mikrobloga

Dobra niedziela rano a ja jak zazwyczaj zaczynam pisać swojego baita bo wiadomo, że nie jestem na Tajwanie tylko w zapiździałej wiosce w Polsce C a wszystkie moje zdjęcia i relacje Live na Instagramie to fotomontaż.

Do czarnolistowania #przegrywnatajwanie

A teraz do rzeczy bo coś się kończy. Powoli do mnie dociera, że za około 3 miesiące muszę wrócić do Polski ponieważ kończy mi się wiza. Myślałem, że mój pracodawca na Tajwanie nie będzie robił problemu i zrobi mi wizę pracowniczą. Ale na razie po jednej takiej rozmowie zostałem trochę zignorowany w tej sprawie i zaczynam planować powrót do Polski ale również chciałbym wrócić na Tajwan ( o tym w innym poście ) Kiedyś będąc w Polsce dostał bym doła, ale dziś myślę dużo bardziej pozytywnie i nawet jak nie dostane wizy pracowniczej to i tak tu wrócę bo tu moje miejsce na ziemi.

Nie wyobrażam sobie już życia w Polsce (bez obrazy xD). Z całym szacunkiem ale porównując Tajwan z Polską to tak jakbyś miał do wyboru pracę u januszexa za 1800netto z mobbingiem (Polska) albo Pasywny dochód z mieszkań w Warszawie jako Klaudiusz(( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) . Wybór należy do Ciebie.

Albo jeszcze inne porównanie, czujesz się nie swojo w swoim kraju? Czujesz, że to nie jest miejsce dla Ciebie? Że ludzie nadają na innych falach? Że idąc ulicą np. po Warszawie lub Poznaniu czujesz pewien niepokój, że ktoś się zaraz doczepi do Ciebie albo zapyta czy masz problem? Albo mieszkając w mieście 20-40 tyś spotykasz tylko te same mordy które już cię obrzydzają i nikogo nowego w swoim życiu nie spotykasz? Albo idąc po galerii handlowej możesz czuć się jak na innej planecie ponieważ język tych ludzi jest tak wulgarny albo roszczeniowy?

To tak właśnie ja się czułem w Polsce. Z jednej strony odepchnięty od społeczeństwa ponieważ nie nadaje na tych samych falach a z czasem sam zaczynałem się izolować od tego typu ludzi (patologia, pijaństwo, julki, klaudiusze, oskarki dynamiczne) itp. to po prostu NIE MÓJ KLIMAT.

I wtedy zacząłem się zastanawiać czy tak wszędzie jest? Czy wszędzie będę się czuł źle ze sobą? Brak przyjaciół brak nawet dobrych znajomych z którymi można iść na obiad czy na kawę? Czy może wyjechać na Zachód? Gdzie bardziej liberalny? Może Ameryka? Amerykański sen przegrywa( ͡° ͜ʖ ͡°)? Może Brazylia i południowa Ameryka? Tam ludzie są bardziej otwarci? może sam bym się zmienił? Bo ludzie przyjaźnie nastawieni i otwarci. A może wybrać Afrykę? Znaleźć ciemną żonę i żyć z dnia na dzień?

Ja wybrałem Azję trochę przypadek, że akurat Tajwan ale nic lepszego w życiu mnie nie spotkało a potem szczerze ten rok na Tajwanie to mój NAJLEPSZY rok w całym moim 32 letnim życiu! Wyobraźcie sobie że 31 lat chodzicie na ziemi i jesteście trochę szczęśliwi trochę smutni ale ogólnie "jakoś to będzie" a jeden wybryk bo tak mogę nazwać mój wyjazd na Tajwan zmienia moje życie o 180 stopnii jeżeli chodzi o mój humor, podejście do życia itp. Brzmi zabawnie ale ktoś kto nigdy nie mieszkał w Azji np. Japonia, Korea , Filipiny, Indonezja, Tajlandia (pozdro Boras #kanalsportowy ) to może nie mieć pojęcia o czym ja pie#dole.

Trochę się rozpisałem o życiu a chciałem zrobić post jak byłem w #energylandia ale w Tajwańskim stylu. No nic... zostało mi tylko wrzucić zdjęcie z atrakcji.


#tajwan #azja #przegryw #wyjsciezprzegrywu
PrzegrywNaTajwanie - Dobra niedziela rano a ja jak zazwyczaj zaczynam pisać swojego b...

źródło: comment_1644117760cdR2G9rpOcFd4oZUJ3Wyxk.jpg

Pobierz
  • 17
@milkas98: być może potrzebujesz jeszze więcej czasu na odwagę. ja wyjechałem jak miałem 31 lat. a każdy patrzy na swoje życie subiektywnie. więc spokojnie planuj =)

@Rkschuwdu: dziękuje. na wieki wieków huwdu

@systemluster: Zignorowany, mam na myśli powiedział coś w stylu "to jeszcze nie czas na ta rozmowe" . Wiem, że wylatując raz, zrywam się ze smyczy i czuje się wolny. Czuje, że mógłbym wszędzie mieszkać i wszedzię sobie
A teraz do rzeczy bo coś się kończy. Powoli do mnie dociera, że za około 3 miesiące muszę wrócić do Polski ponieważ kończy mi się wiza.


@PrzegrywNaTajwanie: upewnij się, czy nie wystarczy wylot do innego kraju i powrót na Tajwan. Bo to może być tańsza i szybsza opcja niż lot do Polski, chyba że stęskniłeś się i koniecznie chcesz wpaść.
@PrzegrywNaTajwanie Po części mam podobne spojrzenie na ludzi w Polsce, pomału z wiekiem to na mnie negatywnie wpływało i teraz to dopiero widzę próbowałem się cały czas wpasować w imprezy, picie alko i życie cały czas w biegu za znajomymi, co chwilę imprezy to jednak nie dla mnie. Jakiś czas temu stare znajomości się pokończyły, o dziewczynie mogę sobie tylko pomarzyć, jako komuś kto stracił zaufanie do ludzi na tyle że właśnie
@Kiritsugu1155: W sumie czytając to co napisałeś to tak jakbym siebie słyszał 2 lata temu. Tylko ja byłem już u skraju wytrzymałości mieszkania w jednym miejscu bez żadnych przyjemności życiowych. Decyzja o wylocie była dość spontaniczna ale nie na tyle żebym jej nie przemyślał kilka razy. Po za tym już wcześniej pisałem , zerwałem kontrakty z inea z właścicielem mieszkania itp to już nie było powrotu. Po dostaniu wizy już bilet
@PrzegrywNaTajwanie: podobne odczucia miałem mieszkając chwilę w Kanadzie, z tym że bez obrazy ale taka Kanada została zbudowana na imigrantach, więc tam jesteś traktowany jak każdy inny człowiek. Kultura szeroko rozumianej Azji, w szczególności Chin czy Japonii jest chyba jednak nieco bardziej zamknięta i o ile kiedyś patrzono na Europejczyka z szacunkiem, to teraz miałbym wątpliwości. Wydaje mi się jednak, że oceniasz przez pryzmat zarobków, jeśli 10k było w Polsce dla