Wpis z mikrobloga

Ja, niegdyś zagorzały przeciwnik #apple (dziś już sam nie pamiętam dlaczego), wsiąkłem. Zaczęło się niewinnie od "kupię sobie tablet do, hehe, sprawdzania szybkich kwestii w pracy i oglądania vod-ów w wyrze". A że naczytałem się, że tablety z #android to gunwo, no to pomyślałem, że dam szansę w końcu Panu Jabłku. No i się spodobało. Traf chciał, że pół roku później mój 3-letni flagowiec (na Androidzie, a jakże) był już praktycznie nieużywalny, choć lubiłem go. No to co? Głupio teraz znowu wywalać hajs na kolejnego złoma z zielonym robotem. Chciałem poczuć ten "emejzing" ekosystemu, skoro jest już #ipad no i też chęć na to, żeby smartfon wreszcie wytrzymał te 5 lat chociaż bez zająknięcia. A że już od ponad roku myślałem nad modernizacją PC, bo przestarzały, a montuję filmy, robię muzykę, obrabiam zdjęcia, to przy tych cenach zamiast iść w nowe bebechy, wolałem zyskać mobilność, która teraz mi się bardzo przyda. Jasne więc było, że w końcu trzeba postawić na #macbook - no więc tak się prezentuje moja jabłkowa rodzina ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lapek jeszcze nie otwierany. Ciekawe czy się nie odbiję, ale raczej nie ^^ Tagi użyte z premedytacją ( ͡° ͜ʖ ͡°)- może akurat jakaś fajna, międzysystemowa gównoburza się urodzi i dowiem się, że pewnie nie umiałem w Androidy xD #gownowpis #laptopy #smartfon
Biebrzanski_Ghul - Ja, niegdyś zagorzały przeciwnik #apple (dziś już sam nie pamiętam...

źródło: comment_1644060526uk3MgcS06JJ6jtBuASdeAR.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
Same here Mirku. Miałem sporo flagowego sprzętu na Andku, całkiem dobrego Della i nagle stwierdziłem „P30 do wymiany” i kupiłem na premierę 12 mini. Fakt, dziś żałuję - ze względu na baterię. Po roku czasu z iPhone Dell się zaczął sypać, zmieniłem na Macbooka Air. Kilka dni temu wymieniłem słuchawki na AirPods Pro i Watcha GT2 na Apple Watch 7.

W niedługiej przyszłości opchnę swojego Galaxy Taba S6 i kupuję iPada Air.
  • Odpowiedz
@bruuh: Zauważyłem, że zatwardziali fanboje Androida zwykle mają problem, że ktoś woli Jabłko. A ja mam to gdzieś, każdy używa niech tego, co uważa za lepsze. Trochę pół żartem o tej burzy napisałem, easy ;)
  • Odpowiedz
Apple Pencil, rozmiar podobny do Galaxy Taba S6 i obsługuje ponoć dobrze Illustratora i Photoshopa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Biebrzanski_Ghul: i ja podobnie. kiedyś anty apple. pewnie l ze względów finansowych, rok temu MBP M1 kupiony by mieć przenośny sprzęt do pracy. a potem po miesiącu iPhone 11 i Watch SE. teraz po roku wymiana tel na 13 Pro i jeszcze żonę wciągnąłem by sobie wzięła 13 Mini ( ͡ ͜ʖ ͡) nic nie żałuje ( )
  • Odpowiedz
@Biebrzanski_Ghul:

Bardzo słuszna droga… z hejt na Apple jest tak, że Apple nie ma produktów low i middle end, wiec ktoś z budżetem 1k na telefon nic u nich nie znajdzie. Kupuje androida i często racjonalizuje sobie zakup, twierdząc jakie to Apple jest be( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wystarczy popatrzeć jak wyglądają internetowe dyskusje na temat Android vs iOS na forach USA, tam ludzie kulturalnie omawiają za/przeciw danemu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
No i jeszcze jedna rzecz, Android jest całkiem spoko teraz już, czasy lagdroida minęły, ale dalej aplikacje Androidowe odstają jakością od tych na iOS

@LukaszITPill:
Jest jeszcze haczyk że na ios nie wszystkie aplikacje są, szczególnie te niszowe. Aplikacje do obliczania belki czy kratownicy tylko na androida udało się nam znaleźć, a cały rocznik na studiach szukał ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mtriciak33:
Tak tutaj się zgodzę, ogólnie więcej specjalistycznych apek jest w Androidzie, Apple jest trochę bardziej nastawione na przeciętnych User i zawody kreatywne(grafika/obróbka video itp)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Biebrzanski_Ghul: mi w robocie dali maca i trochę się #!$%@?łem na początku ale koniec końców muszę przyznać że jest spoko. Choć moim zdaniem nie warty tych pieniędzy ( teraz mam dostać nowego pro i podobno firma 15k #!$%@?ła na kompa do kodowania xD ) ale iPhona bym nie kupił, bo nie umiem ogarnąć jakim cudem bateria i czas ładowania mogą być tak #!$%@? w porównaniu z Xiaomi za 2k... Imo fast
  • Odpowiedz
@szczepan-szczypawa mam podobnie. Kupiłem MacBooka i jest świetny. Ale jak czasami używam żony iphone xr to czasami mam ochotę sobie w lep strzelić ¯_(ツ)_/¯ wolę swojego huaweia p30, który ma chyba 2,5 roku i wciąż chodzi jak nowy.
  • Odpowiedz