Wpis z mikrobloga

Ja, niegdyś zagorzały przeciwnik #apple (dziś już sam nie pamiętam dlaczego), wsiąkłem. Zaczęło się niewinnie od "kupię sobie tablet do, hehe, sprawdzania szybkich kwestii w pracy i oglądania vod-ów w wyrze". A że naczytałem się, że tablety z #android to gunwo, no to pomyślałem, że dam szansę w końcu Panu Jabłku. No i się spodobało. Traf chciał, że pół roku później mój 3-letni flagowiec (na Androidzie, a jakże) był już praktycznie nieużywalny, choć lubiłem go. No to co? Głupio teraz znowu wywalać hajs na kolejnego złoma z zielonym robotem. Chciałem poczuć ten "emejzing" ekosystemu, skoro jest już #ipad no i też chęć na to, żeby smartfon wreszcie wytrzymał te 5 lat chociaż bez zająknięcia. A że już od ponad roku myślałem nad modernizacją PC, bo przestarzały, a montuję filmy, robię muzykę, obrabiam zdjęcia, to przy tych cenach zamiast iść w nowe bebechy, wolałem zyskać mobilność, która teraz mi się bardzo przyda. Jasne więc było, że w końcu trzeba postawić na #macbook - no więc tak się prezentuje moja jabłkowa rodzina ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lapek jeszcze nie otwierany. Ciekawe czy się nie odbiję, ale raczej nie ^^ Tagi użyte z premedytacją ( ͡° ͜ʖ ͡°)- może akurat jakaś fajna, międzysystemowa gównoburza się urodzi i dowiem się, że pewnie nie umiałem w Androidy xD #gownowpis #laptopy #smartfon
Pobierz Biebrzanski_Ghul - Ja, niegdyś zagorzały przeciwnik #apple (dziś już sam nie pamiętam...
źródło: comment_1644060526uk3MgcS06JJ6jtBuASdeAR.jpg
  • 46
@Biebrzanski_Ghul: pierwszy smartfon jaki kupilem (już za własne zarobione pieniądze) to był iPhone 4S i w zasadzie od tamtego czasu miałem same iPhone, aktualnie 12 Pro Max i zawsze byłem zadowolony. iPad Pro 2gen (ten mniejszy) i klawiatura magic keyboard są tez doskonale do postawienia na biurku i używania głównie do rozmów na messengerze - bardzo wygodnie się pisze. Mam jeszcze macbooka air z 2017r jeszcze z wtyczka magsafe ale jego
zazwyczaj mają problem głównie z tym że ich nie stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bruuh: ja też byłem kiedyś androidowcem, kiedy byłem nastolatkiem i utrzymywali mnie rodzice. Jak sam zarabiasz na siebie to wiesz, że wbrew pozorom sprzęty z jabłuszkiem nie są drogie, tylko właśnie tańsze.

Mając androidy miałem zmieniany telefon co 2-3 lata na kolejny badziew za 800 PLN czy coś w tym stylu. Problem w
@Biebrzanski_Ghul: W sumie, to od zawsze miałem telefony z Androidem i zawsze to były flagowe modele. Miałem s20+, s21 ultra, ale zawsze się bałem kupić iPhone, ze mi się nie spodoba. W końcu zaryzykowałem i kupiłem sobie iPhone 13 pro i szczerze? Nie narzekam. W sumie, to narzekam, bo mogłem kupić 13 pro max, ale przy następnym modelu sobie wezmę. Skoro nawet mój ojciec wielki przeciwnik iPhone kupił sobie nowa 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@KCPR: I jeszcze te teksty, że biedaki albo ktoś ma ból dupy o sprzęt Apple, gdzie najczęściej to właśnie posiadacze sprzętów tej firmy muszą się chwalić, bo są tacy elitarni, wydali dużo na telefon albo komputer i wszystkich wyzywają xD

Jakbym ja chciał to też bym sobie kupił iPhone'a, ale w sumie na #!$%@? mi? Mogę sobie kupić telefon taniej i właściwie mam to samo. Da się dzwonić, da się pisać
@Biebrzanski_Ghul: kiedyś miałem podobnie, ale to jeszcze za czasów gimbazy. Obecnie bardzo mocno poszedłem w Apple i w sumie nie żałuję.

Obecnie mam iPad Air 2020 / MacBook Pro 13' 2019 / iPhone 11 / AW4 / AirPods Pro.

Macbook? Pro 13' z 2019 nie jest idealnym sprzętem i będę chcieć go zmienić na nowego Aira na jesień - Touchbar to gówno, a procek na Intelu czasem potrafi rozgrzać się do
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: chłodzenia?! Mam MBP 16" i chłodzenie w nim to jakiś żart. Wylot powietrza zaloniety jest klapą wyświetlacza. Przy callach firmowych czy gierce orzegladarkowej nagrzewa się do tego stopnia, że nie można go utrzymać na kolanach. A wyje przy tym porównywalnie do odkurzacza.
Z tego co wiem, to poprzednia generacja airow też miała ten problem - tam heatpipe był niepołączony z procesorem xD xD
Ekran też znacząco nie wyróżnia się na
@adifek: mowie o m1 mirek :D

ja tam nie lubie macos za to, ze nie potrafi ogarniac okienek, w sensie nie moge sobie normalnie jak w windowsie zmieniac rozmiaru okna i proporcji.... no to jakis zart ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Eskim0s: ja zmieniłem na iPhone głównie z ciekawości bo miałem MacBooka air i uważam że to bezkonkurencyjny laptop w swoim przedziale cenowym i nie żałuję. czy iPhone oferuje więcej? nie, oferuje co innego czasem robi coś lepiej czasem gorzej, natomiast na pewno nie jest droższy, sam się przesiadłem z zeszłorocznego Androida za którego wtedy dałem 700 zł mniej więc różnica w cenie dawno zniknęła
@Masterpolska94: Ja bym jeszcze dodał, że na rynku jest zbyt mała różnorodność i raczkujemy jeśli chodzi o sprzęt. Na świecie procesory produkuje się w Tajwanie i Korei, systemy operacyjne mamy tak naprawdę 3-4 do wyboru, firm produkujących podzespoły też jest kilka z czego większość do wszystkich urządzeń świata i tak robi Samsung. Nie mamy w czym wybierać a idioci się biją o to co lepsze xD
A ja właśnie ostatnio poszedłem w drugą stronę: po prawie 9 latach na japku wróciłem do windowsa i andka. Tez na początku byłem takim applowskim neofitom i wszystkim zachwalalem ekosystem i produkty nadgryzionego owocu. Ale ostatnio zdałem sobie sprawę że place głownie za ten psychologiczny efekt. A argument że "biedaków nie stać na Apple to: xd dzbanie" Dlatego mój ajfon 12, mac mini i macbook air w grudniu 2021 poszły do nowego
@Biebrzanski_Ghul: MacBook M1 ma kilka problemów ale wszystkie skupiają się wokół jednego - kasa.

O ile jeśli chodzi o zakup to cena/możliwości jest bardzo dobrze. Ciężko w takich pieniądzach kupić tak dobry sprzęt z drugiej strony fajnie jest jak działa.

Niech się cokolwiek stanie

- wylej cokolwiek na klawiaturę - klawiatura +czyszczenie z 1500
- matryca - naprawa 3000 gdzie w moim obecnym kompie zrobiłbym to sam za 400zl
- pada
@Biebrzanski_Ghul: mid w cenie high-endu do przeglądania internetu


@PerfectEquilibrium: Ten "mid" ogarnia rzeczy, które robię na co dzień trzy razy szybciej i wygodniej, niż mój obecny PC, w którego musiałbym włożyć tyle samo lub więcej, żeby osiągnąć to samo. Plus zyskałem mobilność, a ekosystem już pierwszego dnia pokazuje mnóstwo plusów. Więc tyle w temacie.