Wpis z mikrobloga

Tak rozkminiam, może ktoś miał podobny problem? Jestem ciągle strasznie zmęczony, mam mało energii i gdybym mógł to bym spał po 9-10 godzin dziennie. Ogólnie funkcjonuję dosyć dobrze przez pół dnia, jakiś tam trening też czasem mi wchodzi przyzwoicie ale zazwyczaj to:
-ledwo wstaje i się rozbudzam
-w dzień jak już się rozkręcę to jest ok
-po pracy czasem już koniec sił i nie mam na nic ochoty

Co to może być? Niski poziom wytrenowania? Za mało kalorii w diecie? Braki suplementacji?

I teraz tak:
-mimo wszystko śpię dosyć dobrze, te 7,5-8 godz to jest minimum, choć czuję, że chciałbym więcej
-wyniki krwi ok
-cukier w normie
-nie palę, nie piję, zdrowo się odżywiam
-ogolnie mam sam z siebie mam niskie ciśnienie i tętno spoczynkowe w dolnej granicy normy - aczkolwiek kawa nie stawia mnie na nogi
-suplementuję wit. D3 i B
-samopoczucie czasem jest średnie, często jest mi trochę za zimno

Jedyny problem, który mi przychodzi do głowy to deficyt kaloryczny, bo kiedyś liczyłem kalorie i ciężko jest mi dobić do wystarczającej ilości w tygodniu, choć z drugiej strony nie powiem, że mało jem, no i waga stoi jak zwykle i od zawsze w miejscu (+- 1 kg). Próbowałem się dopychać jakimiś odżywkami białkowymi, ale nie przepadam. Może rowerowe mirki się wypowiedzą jak u nich z jedzeniem i samopoczuciem (sam trochę jeżdżę na rowerze). #rower #szosa #mirkokoksy #trening
  • 12
  • Odpowiedz
@hornat89: wyniki krwii to zwykle morfo, myslales moze o sprawdzeniu hormonow? Ile lat masz bo tego nie napisales, a moze byc to dosc istotne.
No i to zdrowe odzywianie, wrzuc moze jakis taki ogolny poglad z 2 dni.
  • Odpowiedz
@hornat89: Jakiś ziomek niedawno wrzucał post, że czuje się podobnie jak ty i że również jest od długiego czasu na deficycie kalorycznym.

Nie mówię, że to ze 100% pewnością jest kwestia tego, że nie dojadasz, ale to bardzo możliwa przyczyna. Organizm nie dostaje wystarczająco paliwa i przechodzi w tryb czuwania, oszczędzania energii, a Ty odczuwasz to właśnie w opisywany sposób.

Miałem bardzo podobnie jak swego czasu dość dużo trenowałem (też rower)
  • Odpowiedz
@churagan: @hornat89: u mnie było podobnie, budziłem się niewyspany i brakowało mi siły na wszystko, zrobiłem badania i tylko wyszło mam mało żelaza, w normie ale dolna granica. Dał mi lekarz zwykłe tabletki bez recepty i pomału z dnia na dzień było co raz lepiej. Po jakimś czasie wróciłem do dojazdów do pracy rowerem i zmęczenie się skończyło.
  • Odpowiedz