Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jak kiedyś wychodziło się z domu i nikt nie miał z Tobą żadnego kontaktu, nikt nie mógł do Ciebie zadzwonić, napisać wiadomości, byłeś/aś tylko Ty i reszta świata i wrócisz jak Ty o tym zdecydujesz? Piękne to było uczucie, brakuje mi go dzisiaj, czuję się przywiązany, uzależniony do telefonu i zamierzam odpinać się od tego urządzenia choćby na kilka godzin dziennie.
#feels #smartfon #psychologia #uzaleznienie
  • 4
@mmmarecki: niestety ledwo to pamiętam bo byłam bardzo młoda w tych czasach, ale narzuciłam sobie to sama, że nie wszędzie muszę mieć telefon, co zabawne jak go przy sobie nie mam i oddzwaniam to słyszę często takie "NO DZWONIĘ DO CIEBIE A TY NIE ODBIERASZ" z wyrzutem jakby to był conajmniej mój obowiązek. :|
@mmmarecki: Czasami zostawiam telefon jak idę na przykład na spacer czy zakupy i zaraz jest panika, że coś się stało. Pełno wiadomości i nieodebranych połączeń. Ludzie się przyzwyczaili, że zawsze każdy jest dostępny i odbiera po góra dwóch sygnałach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nemayu: Zgadza się, ale myślę też o samej świadomości, że jesteś dzisiaj zawsze uchwytny/a pod telefonem, w każdym momencie, w każdym miejscu. Także to, że to Ty możesz się skontaktować z innymi. Odczuwam to jako swego rodzaju presję bycia w ciągłym kontakcie ze światem. Nie podoba mi się na dłuższą metę, potrzebuję wyłączyć wszystko.