Wpis z mikrobloga

Siemanko. Mam pytanie, a nawet dwa. Chodzi o sprzedaż mieszkania. Niedługo zamierzam sprzedać mieszkanie, które otrzymałem w spadku po moim tacie w maju 2016 roku.
#1 Czy będę musiał płacić podatek od sprzedaży? (niby 5 lat minęło, ale czy to już jest 5 lat podatkowych bo pewności nie mam)
#2 Na hipotekę mieszkania mam pożyczkę hipoteczną (nie kredyt), pani w banku mówiła, że jak będę chciał sprzedać to spoko, bank weźmie co mu jestem krewny i reszta moja. Pytanie jak to wygląda w praktyce? Może ktoś tak robił i opowie.

Z góry dzięki za pomoc.

#nieruchomosci #bankowosc #podatki #pytaniedoeksperta no i #kiciochpyta
  • 4
#2 Na hipotekę mieszkania mam pożyczkę hipoteczną (nie kredyt), pani w banku mówiła, że jak będę chciał sprzedać to spoko, bank weźmie co mu jestem krewny i reszta moja. Pytanie jak to wygląda w praktyce? Może ktoś tak robił i opowie.


@Barneyeos: Nie stanowi to problemu. Aktualna kwota kapitału do spłaty plus ewentualna rekompensata trafiają na konto banku, a reszta na Twoje. Wymagane będzie zaświadczenie z Twojego banku o aktualnym saldzie
@Barneyeos
1. Nie musisz,a jak przeznaczysz te pieniadze na inne mieszkanie/dom- tym bardziej.
2. Sprzedaz niczym sie nie rozni- po prostu kupujacy czesc kasy przelewa Tobie,a czesc do banku( albo do banku calosc jak wartosc mieszkania=kredyt).